به عنوان یک تاجر قطعا می‌دانید که بر جای گذاشتن تاثیر مثبت در اولین برخورد چقدر مهم است. بخش مهمی از این کار در گرو پوششی درخور و مناسب است. بعضی افراد گمان می‌برند که سفرهای کاری نیز مانند سفرهای تفریحی جایگاه گشت و گذارند، اما اینطور نیست، سفرهای کاری کاملا جدی تلقی شده و در نتیجه مستلزم آنند که در طول اینگونه سفرها پوشش خود را جدی بگیرید!

 

راه‌های بسیاری برای خرید لباس آنلاین وجود دارند و پیدا کردن آنچه که می‌خواهید در فروشگاه‌های اینترنتی کاری بسیار آسان است. با این حال سوال اساسی این است که “چه بخریم” نه اینکه “چگونه بخریم”. در زیر به نکاتی در مورد پوشش هنگام سفرهای کاری اشاره می‌کنیم.

راهنمای طرز پوشش در سفرهای کاری برای آقایان
راهنمای طرز پوشش در سفرهای کاری برای آقایان

بارانی ها و چترها

هرگونه جلسه‌ای که مستلزم سفر باشد قطعا شدیدا مهم است و نیازمند لباس‌های رسمی ا‌ست. پوشیدن کت و شلوار تنها بخشی از این پوشش رسمی به حساب می‌آید، برای انجام این کار به بهترین شکل به چیزی بیش از این نیاز دارید. بسته به آب و هوای محل مورد نظرتان ممکن است به لوازم متفاوتی نیاز پیدا کنید.

اول از همه اینکه پیش از سفر آب و هوای جایی را که قرار است به آن سفر کنید بررسی کنید و بر اساس آن برنامه‌ریزی کرده و لباس بپوشید. اگر قرار است باران بیاید به مقتضای آب و هوا لباس و وسایل مورد نیازتان را همراه داشته باشید، چرا که هیچ کس دوست ندارد با یک بارانی خیس و نامتناسب جلوی پذیرش هتل پرسه بزند. فراموش نکنید که چترتان را همراه داشته باشید، این نشان خواهد داد که پیش از به راه افتادن هوشمندی به خرج داده و در نتیجه برای ادامه‌ی روز خشک و شیک باقی خواهید ماند.

کیف‌های چرمی

ممکن است به نظرتان تندروی بیاید، اما کوله‌پشتی‌ها بیشتر به درد استفاده‌ی کودکان، پدرانِ نه چندان بالغ و کوهنوردان می‌خورند؛ هیچ گونه پوششی درخور یک تاجر وجود ندارد که شامل یک کوله‌پشتی نیز باشد. شما در حال سفر هستید و طبیعتا دوست ندارید که دست و پایتان گرفته شود، چابک و سبک ظاهر شدن کلید این کار است.

یک کیف چرمی آویزان شده از شانه‌تان برای این موقعیت بسیار مناسب بنظر می‌رسد. چنین کیفی را به راحتی ‌می‌توانید در کنارتان جای دهید، به آسانی جابجا کنید، دست و پایتان را نخواهد گرفت و نیازی نیست که در طول سفرتان حتما از گوشه‌ای آویزانش کنید. خلاصه اینکه یک کیف چرمی بسیار کارآمدتر و شیکتر از یک خانه‌ی سیار روی دوشتان خواهد بود!

تاثیر اکسسوری

هر محیط کاری‌ای عموما سبک پوشش مقتضی خود را دارد، مثلا پیراهن‌های سفید، کفش‌های مشکی، کراوات‌های ساده و… . این موضوع در عین قابل فهم بودن بسیار کسل‌کننده است، اما سفرهای کاری فرصت خلاقیت بیشتری در زمینه‌ی لباس پوشیدن به شما ارزانی می‌دارند. چرا که این سفرها بیشتر به مناسبت‌های اجتماعی می‌مانند و در نتیجه در این مواقع بیشتر زیر ذره‌بین هستید پس باید حواستان را بیشتر جمع کنید.

 

لباسهای اندکی باز می‌توانند تاثیر بسزایی داشته و تغییرات شگرفی در این زمینه ایجاد کنند. اگر عینکی هستید، صرف مبلغی برای یک عینک گرانتر یا یک ساعت شیک می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد. حتی زیورآلات بسیار ظریف نیز می‌توانند در ایجاد یک تاثیر اولیه‌ی مثبت بسیار کارساز باشند!

حتما بخوانید...
شیک پوش ها بخوانند!