آقایان هنگام خرید لباس مردانه بیشتر به کلیات توجه میکنند تا جزئیات. به همین دلیل، ممکن است نسبت به خرید اکسسوری‌هایی مثل خرید کمربند و کیف مردانه بی توجه باشند. این در حالی است که خرید یک کمربند نامتناسب، تاثیر منفی بر استایل شما میگذارد. بنابراین خرید کیف و کمربند مردانه هم، مثل خرید پیراهن و شلوار مردانه اهمیت زیادی دارد. ست کیف و کمربند مردانه باعث میشود استایل شما هارمونی خاصی داشته باشد. داشتن ست کیف و کمربند مردانه، یک استایل به یاد ماندنی را برای آقایان رقم خواهد زد؛ البته به شرطی که هنگام خرید نکاتی را در نظر بگیرند. برای آگاهی از این نکات در ادامه ما را همراهی کنید.

چه کیف و کمربندی بخریم؟

همانطور که گفتیم مدل کیف و کمربند مردانه، تاثیر بسزایی بر استایل شما دارد. برای انتخاب و خرید ست کیف و کمربند مردانه، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که آیا استایل شما رسمی است یا غیررسمی ؟

در صورتی که استایلی رسمی دارید و کت و شلوار به تن کرده اید، بهتر است از مدل هایی استفاده کنید که ظاهر رسمی ‌تر دارند. برای این استایل، ست کیف و کمربند های چرم مشکی و قهوه ‌ای تیره که ظاهری ظریف و مینیمال دارند، مناسب می باشند.

برای استایل غیررسمی هم، میتوانید از ست کیف و کمربند مناسب این سبک استفاده کنید که معمولاً در طرح و رنگ متنوعی عرضه میشوند. رنگ های سرمه‌ ای و قهوه‌ ای از رنگ‌های پرطرفدار برای ست کمربند و کیف به این سبک هستند. نکته ی قابل توجه دیگر این است که معمولاً سبک سگک کمربندهای رسمی و غیررسمی متفاوت است و ظاهر آن ها یکسان نیست.

نکاتی که باید برای خرید ست کمربند و کیف مردانه دانست!

متاسفانه، در بسیاری مواقع آقایان، خرید کیف و کمربند را از قلم می اندازند چرا که فکر میکنند این ها اکسسوری‌های کوچکی هستند و تاثیر چندانی بر استایل مردانه ی آنان نخواهند داشت.  اما کاملاً در اشتباه هستند؛ برای مثال تصور کنید که یک کت و شلوار رسمی را با یک کمربند که سگکی بزرگ و جنسی نامرغوب دارد، به تن کنید. باز هم به نظرتان نقش آن کم اهمیت خواهد بود؟ خیر. مسلماً همان کمربند به ظاهر کوچک، استایل شما را کاملاً زیر و رو کرده و بر هم میزند.

ست کیف و کمربندی که جنس نامرغوب داشته باشد؛ دوام ندارد، زود پاره می‌شود و تغییر رنگ میدهد. بنابراین با رعایت یکسری نکات، قبل از خرید ست کیف و کمربند، نه تنها ستی مرغوب و باکیفیت را خریداری کرده اید؛ بلکه در هزینه‌ ها هم صرفه‌ جویی میکنید.

  1. دقت به اندازه کیف و کمربند

اندازه کیف و کمربند امر مهمی است و باید قبل از خرید، به آن توجه کنید. برای مثال، اگر عرض کمربند مناسب نباشد، تناسبات استایل شما را به هم میریزد. بنابراین، باید توجه داشته باشید که چه اندازه ای از کمربند مناسب استایل شما میباشد.

همچنین به اندازه ی کیف هم باید توجه داشت. یعنی باید در نظر بگیرید که به کیف دستی مردانه نیاز دارید یا می خواهید یک کیف پول مردانه خریداری کنید. کیف پول، تاثیر چندانی بر ظاهر ندارد؛ اما یک کیف دستی مردانه می تواند استایل شما را جذاب ‌تر کند؛ چه رسمی باشد، چه غیررسمی.

اندازه مناسب کیف باتوجه به استایل

  1. اهمیت دادن به رنگ ست کیف و کمربند

از دیگر مواردی که هنگام خرید این ست مردانه باید به آن توجه کنید؛ رنگ کیف و کمربند است. مشکی و قهوه ‌ای از جمله رنگ‌هایی هستند که با هر رنگ لباسی به راحتی ست می ‌شوند. در صورتیکه رنگ‌های فانتزی مثل قرمز و زرد برای استایل مردانه مناسب نیستند و به سختی میتوانید آن ها را با ست لباس مردانه خود هماهنگ کنید.

ست رنگی مناسب کیف با کفش

  1. توجه به استایل کیف و کمربند مردانه

همانطور که میدانید اکسسوری های مردانه هم، به دو دسته ی رسمی و غیررسمی تقسیم میشوند. اگر استایل لباس‌هایی که برای آن ها به دنبال خرید اکسسواری هستید، غیررسمی یا کژوال است؛ پس باید بگوییم که استفاده از ست کیف و کمربند اسپرت گزینه ی خوبی است. از طرفی، اگر یک استایل رسمی مثل کت و شلوار و یا استایل اداری به تن دارید؛ برای آن کیف و کمربند مجلسی تهیه کنید تا متناسب با استایل ‌تان باشد.

هماهنگی استایل کیف و لباس

  1. در نظر گرفتن جنس ست کیف و کمربند

پیش تر هم اشاره کردیم که چه قدر جنس ست کیف و کمربند مردانه مهم است و اینکه یک جنس نامرغوب، چه قدر زود پاره و کهنه می‌ شود. درواقع، در این صورت هم جنس نامرغوب می خرید و هم مجبور می‌ شوید در زمان کوتاهی ست تازه خریداری شده را عوض کنید. بنابراین، مجدداً باید هزینه کنید و این یعنی که شما با خرید ست بی کیفیت، پول خود را دور میریزید.

چگونه از کیف و کمربند چرم نگهداری کنیم؟

بعضی از کیف و کمربندهای چرم دست دوز مردانه، دارای بافت و کیفیت ظریفی هستند. بنابراین، برای افزایش طول عمر آنها، باید در نگهداری‌ شان نکاتی را رعایت کرد.

  1. ست کیف و کمربند چرم خود را تمیز کنید

یکی از قوانین نگهداری کیف و کمربندهای چرمی، ‌مخصوصاً چرم دست‌دوز، تمیز کردن آن است. هیچگاه، نگذارید روی آن لکه ای مثل لکه آب، گِل یا غذا باقی بماند چون ممکن است عمر چرم را کاهش دهد. علاوه بر آن، پاک کردن لکه بعد از خشک شدن، سخت ‌تر هم می‌ شود.

  1. کیف و کمربند چرمی را در معرض رطوبت قرار ندهید

آب و رطوبت دشمنان چرم طبیعی هستند. بنابراین، هرگز نباید کیف و کمربند چرمی را در معرض رطوبت قرار دهید چون پوسته پوسته می ‌شود و لکه آب روی سطح آن باقی می ‌ماند. همچنین اگر چرم در رطوبت بماند، ممکن است کپک بزند. در نتیجه، بهتر است که کیف و کمربند چرمی خود را با آب نشویید.

  1. ست چرمِ خود را واکس و پولیش بزنید

یکی از روش‌های نگهداری از کیف و کمربند چرمی این است که آن را واکس و پولیش بزنید. اگر تصور میکنید که واکس زدن آن ها، باعث میشود که لباس تان کثیف شود؛ توصیه می‌کنیم زمانی آن را واکس بزنید که نمی ‌خواهید از آن استفاده کنید و بعد هم آن را به کمک یک دستمال نخی خشک کنید.

واکس زدن کیف و کمربند، آن را سالم نگه میدارد

  1. ست کیف و کمربند تان را زیر آفتاب نگذارید

آفتاب هم مثل رطوبت به کیف و کمربند چرم آسیب می رساند. بنابراین، هرگز کیف و کمربند چرم خود را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید چون باعث میشود که ست شما ترَک بر‌دارد.

  1. کمربند چرمی خود را تا نزنید

یکی از اشتباهات رایج تا کردن کمربند چرمی است. آقایان، اغلب وقتی که به کمربند خود نیاز ندارند آن را تا می ‌کنند و داخل کمد یا کشو میگذارند. باید بدانید تا کردن چرم باعث می ‌شود که به مروز زمان تَرَک بخورد. بنابراین، بهتر است کمربند را از جایی در کمد آویزان کنید.

آویزان کردن کمربند بهترین روش نگهداری از آن است