۰۱ تیر

اگر اهل دیدن سریال باشید حتما با شخصیت هاروی اسپکتر با بازی گابریل مکت در سریال Suits آشنا هستید، شاید اگر شخصیت جیمز باند را با کت و شلوار و استایل ویژه آن کنار بگذاریم کمتر شخصیت تاثیر گذاری را در فیلم‌های سینمایی و سریال‎های تلویزیونی خواهید یافت که این همه به ظاهر و رفتار خود توجه داشته باشد، ۹ درس شیک پوشی از گابریل مکت را در ست من بخوانید. 

انتخاب یک دست لباس مردانه مناسب برای یک قرار ملاقات تجاری و یا عاشقانه و … دقیقا مانند نوشتن یک نامه است. شما برای نوشتن علاوه بر انتقال مفهومی که در ذهن خود دارید باید با رعایت یکسری اصول نگارشی و جزئیات به بهترین شکل ممکن این پیام را به دیگران منتقل کنید، شاید دقیقا همین اصل در انتخاب کت و شلوار باید رعایت شود. فرم بدنی، اندازه بودن، جنس پارچه آن و …

۱- دوخت کلاسیک را برای کت و شلوار انتخاب کنید

کت و شلوارهای ترند معمولا کت تنگ‌تر و شلوار کوتاه‌تر دارند، گابریل مکت در این سریال با استفاده از کت و شلوار خوش دوخت و البته کلاسیک سعی کرده است که ظاهری بسیار رسمی از یک جنتلمن به جا بگذارد. نکته جالب توجه استفاده او از کت و شلوار سه تکه است، پوشیدن جلیقه می‌تواند ظاهر شما را بیش از قبل رسمی کند این نکته را فراموش نکنید.

۲- در انتخاب کراوات خیلی به مد روز توجه نکنید

اینکه این روزها کراوات‌های باریک و رنگارنگ مد روز هستند اصلا به معنای این نیست که شما هم از آن‌ها استفاده کنید، اگر می‌خواهید مانند گابریل مکت (هاروی اسپکتر) خاص و متمایز از سایرین باشید بهتر است بدون توجه به مد، کراوات‌های کلاسیک و پهن و با رنگ‌های ساده‌ای چون قرمز، آبی و مشکی استفاده کنید.

۳- رنگ‌های محافظه کارانه انتخاب کنید

ویژگی جالب توجه در مورد این شخصیت محبوب در سریال Suits این است که او همیشه از رنگ‌های مشکی، خاکستری، قهوه ای و سرمه ای استفاده می‌کند و کمتر به سراغ اکسسوری می‌رود.

۴- کفش مردانه مناسب بپوشید

اگر از علاقه مندان مد و فشن باشید حتما می‌دانید کفش مردانه آکسفورد و یا بروژ هر دو از رسمی‌ترین انواع کفش مردانه‌اند. این نکته را به خوبی می‌توانید در ظاهر این هنرپیشه مشهور در این سریال به خوبی مشاهده کنید. بنابراین همیشه به فکر کفش مردانه رسمی باشید.

۵- اصلاح مو و صورت را جدی بگیرید

یکی از مهم تین ویژگی‌ هاروی در این سریال مرتب بودن مو و اصلاح به موقع صورت است. قرار نیست شما هم مانند او همیشه صورت خود را از ته بتراشید اما اگر هم ریش دارید سعی کنید هر روز آن را مرتب کنید.

۶- پیراهن مردانه مرغوب و ساده انتخاب کنید

اگر از من هم بخواهید پاسخی جز این به شما نمیدهم! اگر به دنبال خرید یک پیراهن مردانه مناسب هستید، پیراهن سفید و آبی مهم ترین بخش کمد لباس شما را باید تشکیل دهد. استفاده از دکمه سرآستین در تکمیل تیپ شما بسیار مهم و حیاتی است.

۷- استفاده از پوشت را جدی بگیرید

این روزها این اکسسوری مجدد مد روز شده و تعداد زیادی از افراد از آن استفاده می‌کنند.

۸- ساعت مچی چیزهای زیادی در موردتان خواهد گفت

ساعت مچی مناسب با لباس خود انتخاب کنید، هر چند خرید یک ساعت پتک فیلیپ ۳۵۰،۰۰۰ دلاری برای بسیاری از ما غیر ممکن است اما این به معنای بی توجهی به این اکسسوری نخواهد بود.

۹- لباس اسپرت همیشه برای نوجوانان نیست

هر چند خیلی کم هاروی اسپکتر را در لباس اسپرت دیده‌ایم اما پوشیدن یک تی شرت مناسب برای آخر هفته‌ها و شرکت در مهمانی‌های دوستانه امری طبیعی است که می‌توانیم از او الهام بگیریم.

منبع

دیدگاه بگذارید