احتمالا برای شما هم پیش آمده است که کت ­و­شلوارتان را پوشیده ­اید ولی نمی دانید که بین کروات و پاپیون، کدام را انتخاب کنید. پاپیون یا کراوات؟ شاید به نظرتان سوال ساده ای باشد؛ اما باید بگوییم که امروزه، جواب دادن به سوالات حوزه ی پوشاک دیگر، به ­سادگی گذشته نیست. در دنیایی که بعضی کت و شلوار خود را همراه با کفش‌های ورزشی می پوشند، چرا نباید بتوانیم از پاپیون برای تیپ‌های کاملاً رسمی و کاری استفاده کنیم؟

یکی از انتخاب چالش برانگیز و سخت برای آقایان ، هنگام ترکیب آیتم های مختلف مردانه، تصمیم گیری بین پاپیون یا کراوات است. کروات و پاپیون، تفاوت های خاص خودشان را دارند و شما برای داشتن یک استایل شیک و بی نقص باید به خوبی با ویژگی ها و خصوصیات هر کدام آشنا باشید. امروز ما در این مقاله به تفاوت‌های کروات و پاپیون می پردازیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم که بهترین تصمیم را متناسب با موقعیت و استایل خود بگیرید.

قبل از بررسی تفاوت های پاپیون و کروات، باید به این موضوع اشاره کنیم که هردو ی این ها، از آیتم های مهم تیپ رسمی به شمار می روند. این دو، می توانند استایل و ظاهر شیک تری را برای آقایان رقم بزنند. برای تکمیل ست کت و شلوار خود به یک کروات یا پاپیون احتیاج دارید و این فارق از موقعیت شما می باشد. کروات و پاپیون شاید از جمله اکسسوری های کوچک باشند؛ اما می توانند ظاهر آقایان را زیر و رو کنند. آن قدر این موضوع موثر است که توصیه می شود کت و شلوار را بدون کروات یا پاپیون نپوشید.

کدامیک را کجا بپوشیم؟

پاپیون با اینکه تا حدودی از مد رفته و بیشتر با رویداد‌های رسمی و علمی عجین شده است؛ اما باز هم طرفداران دو آتشه­‌ ی خودش را دارد. از طرف دیگر، کراوات هم زمانی انتخاب هر روزه‌ ی آقایان برای حضور یافتن در قرار‌های کاری بوده است؛ اما به مرور و با راحت ‌تر شدن و آزاد‌تر شدن پوشش کاری، این قاعده به فراموشی سپرده شد. بدین شکل که امروزه خیلی از وکلا و بانکداران که یک مدتی طرفدار کت و شلوار و کروات بودند، در حال حاضر، تنها در قرار ملاقات­‌های خود با مشتریان از کروات استفاده می کنند­‌. با این حساب که پوشیدن کروات به موقعیت­‌های خاص محدود شده است؛ هنگام انتخاب کروات باید دقت بیشتری داشت.

 

بدون اغراق می توانیم بگوییم که حداقل صد‌ها کراوات یا پاپیون در طرح ‌­ها، رنگ ها و جنس ­‌های مختلف به بازار عرضه شده اند. شاید هر دوی آن ها به بهتر شدن ظاهر شما کمک ­‌کند؛ اما یکسری تفاوت‌های اساسی بین این دو است که نباید نادیده بگیرید.

حتماً تاکسیدو را با پاپیون بپوشید

اگر قصد دارید که تاکسیدو بپوشید؛ بهتر است همراه با آن از پاپیون استفاده کنید. اما آیا میدانید که تاکسیدو چه فرقی با کت و شلوار دارد؟

شاید در نگاه اول و در کلیت، کت و شلوار و تاکسیدو شبیه به هم باشند؛ اما این دو تفاوت‌های ظاهری کوچکی با یکدیگر دارند که باید به آن دقت کنید. از جمله تفاوت های قابل توجه بین تاکسیدو و کت و شلوار این است که در قسمت یقه، جیب‌ها و دکمه های کت های تاکسیدو از پارچه ساتن استفاده شده است. اما از پارچه‌ ی ساتن، در تولید کت و شلوار، استفاده نمی ‌شود. این شاید مهم ترین تفاوت میان این دو باشد؛ اما تنها تفاوت آنان نیست. یکی دیگر از تفاوت ها، کاربرد آن­ها می باشد. تاکسیدو برای مراسم های بسیار رسمی و موقعیت­‌های خاص، طراحی شده است. تاکسیدو‌ها با پاپیون بهتر هماهنگ شده و با آن ظاهر بهتری خواهند داشت. ترکیب پاپیون و تاکسیدو با یکدیگر نمایانگر وقار و متانت شما خواهد بود و تصویری خاص از شما متبادر می ­‌کند. حتما که همراه با آن از کراوات هم می توانید استفاده کنید؛ اما همراهی تاکسیدو با کراوات، از ترکیب های نادر می باشد و معمولاً افراد کم ­تر از این ترکیب بهره مند می شوند.

حتما بخوانید...
لباس لوکس و ترند مردانه

تاکسیدو را با پاپیون بپوشید

چین و چروک

نگفته هم پیداست که چه از کراوات استفاده کنید، چه از پاپیون، اگر لباس و ظاهرتان چروک داشته باشد؛ کل تیپ رسمی شما تحت الشعاع قرار گرفته و بر هم می ریزد. استفاده از یک کروات چروک، تصور افراد از شما را تغییر میدهد و تصویری ژولیده و نامرتب در ذهن آنان ایجاد خواهد کرد که اصلاً با واقعیت یکسان نیست. با اینکه هم پاپیون و هم کروات، هر دو با مشکل چروک شدن مواجه هستند؛ اما احتمال رقم خوردن این اتفاق برای کروات بیشتر است. به علاوه، کروات بیشتر می تواند چروک بودن را به چشم بیاورد چون بلندتر است. بنابراین اگر دائما با مشکل چروک شدن لباس هایتان دست و پنجه نرم می کنید؛ پاپیون گزینه ی مناسب تری خواهد بود. پاپیون را می‌­توانید چندین روز پشت سر هم بپوشید و هیچ نگرانی برای چروک شدن و اتو کشیدن نداشته باشید.

دقت کنید که کروات چروک نشود

رسمی بودن

از این نظر می توان گفت پاپیون ظاهر رسمی ‌­تری دارد. از این جهت، استفاده از پاپیون همراه با تاکسیدو، انتخابی درست تر و ترکیبی بهتر خواهد بود چون تاکسیدو یک پوشش خیلی رسمی است. اگر به یک مهمانی بسیار رسمی و خاص دعوت شده ‌­اید؛ بهتر است از پاپیون استفاده کنید.

پاپیون ظاهر رسمی تری نسبت به کروات دارد

راحتی در هنگام استفاده

وقتی پای مقایسه ی کروات با پاپیون به میان می آید، یکی از موردی که باید در نظر گرفت، راحتی در استفاده است. احتمالاً شما هم اولین باری که می ­‌خواستید از یک کروات استفاده کنید؛ خیلی از نتیجه راضی­ نبوده اید.علی رغم اینکه روش ها و ترفند ها مختلفی برای بستن کروات وجود دارد؛ اما اغلب آن ها، برای مبتدی‌ها آسان نبوده و گاهی هم آنان را گیج تر می کنند. اما از طرفی هم باید گفت که با چند بار تمرین، دستتان راه می افتاد و حرفه ‌ای می شوید؛ به گونه ای که حتی در خواب هم می ‌توانید کروات خود را ببندید. ولی تا زمانی که حرفه ایی نشوید؛ با بستن کروات مشکل خواهید­ داشت. بنابراین، اگر دوست دارید از میان این دو، آن آیتمی را انتخاب کنید که استفاده از آن راحت تر است؛ قطعاً پاپیون انتخاب بهتری خواهد بود. برای بستن پاپیون به زمان کمتری احتیاج خواهید داشت و انجام آن، کار راحت تری خواهد بود. بنابراین، اگر در بستن کروات مبتدی هستید و زمان کافی برای این کار را ندارید؛ پیشنهاد می کنیم از پاپیون استفاده کنید.

بستن پاپیون از کروات راحت تر است

کدام شما را لاغرتر نشان می‌­ دهد؟

یکی از نکات مثبت استفاده از کراوات، تاثیر آن بر باریک نشان دادن اندام است. از آنجایی­‌ که کروات­‌ باریک و دراز است؛ می تواند با ایجاد خطای دید در نظر افراد، شما را قد بلندتر و لاغر‌تر به ­نظر برساند.

کروات شما را لاغر تر نشان میدهد؛ مخصوصا کروات های باریک

در این مطلب سعی کردیم تفاوتهای

کروات و پاپیون

را برای شما عزیزان بازگو کنیم.امیدواریم مفید واقع شده باشد.