آیا میدانید کت و شلوار تابستانه مناسب آقایان کدام هستنند؟

باز تابستان است و زمان تفریح و گردش خارج از خانه به همراه دوستان یا خانواده. در این فصل هم، مانند دیگر فصل ها افراد باید در انتخاب لباس دقت کنند تا استایل شیکی برای گردش و تفریح داشته باشند.

افراد شیک پوش کسانی هستند که صرف نظر از شرایط آب و هوایی این فصل، به دنبال داشتن ظاهری مناسب و حتی حرفه ای برای موقعیت های مختلف از جمله موقعیت های کاری هستند. هر محیط کاری، نوع و سبک پوشش خاص خودش را دارد، به ویژه در فصل تابستان که به دلیل گرمای هوا، هر لباسی مناسب نیست. اشتباه نکنید؛ این به آن معنی نیست که مجاز هستید از لباس های غیر رسمی استفاده کنید؛ بلکه به معنی استفاده از آیتم های شیک است که برای هوای گرم مناسبند. بنابراین، مناسب ترین لباس کاری، برای فصل گرمی مثل تابستان هم، کت و شلوار است. اما چطور می توان در گرمای طاقت فرسای تابستان، کت و شلوار پوشید؟ تنها با رعایت چند قانون، می توانید از این استایل شیک در تابستان هم بهره مند شوید.

در نتیجه، بهتر است به جای سرسری گرفتن این قوانین و استفاده از آیتم هایی با ماهیت غیر رسمی، به دنبال راه هایی برای شیک پوشی هر چه بیشتر در این فصل زیبا باشید. ما در این مقاله، سعی کردیم تا شما را در مورد نحوه انتخاب کت و شلوارهای تابستانی راهنمایی کنیم. با پیروی از آنها هم خوش لباس ظاهر می شوید و هم در گرمترین فصل سال، احساس خنکی و راحتی خواهید داشت.

نکات مهم در رابطه با کت و شلوارهای تابستانی

خود به خوبی میدانید که کت و شلوار، از آیتم های ضروری کمد لباسی هر مردی است. اما نکته مهم این است که یک دست کت و شلوار کافی نیست چون نمی توان انتظار داشت که یک دست کت و شلوار برای همه فصول و موقعیت ها مناسب باشد. برای داشتن یک انتخاب عالی، باید به ساختار و ترکیب پارچه توجه کنید. علت اهمیت ساختار کت و شلوار این است که می تواند عاملی تعیین کننده برای وزن، پارچه و تبادل هوایی آن باشد. کت و شلواری که آستر ندارد یا نیمه آستردار است، شما را خنک تر نگه می دارد. جنس پارچه هم، می تواند عاملی موثر در خنک نگه داشتن شما باشد. پارچه با الیاف سبک تر، بافت شل تری دارد و با عبور جریان هوای بیشتر، گرما را به حداقل می رساند.

پارچه های مناسب کت و شلوارهای تابستانه

کت و شلوارهای فاستونی، پشمی و پشمی کشمیری برای فصول سرد سال مناسب هستند چون هم ظاهری خوش بافت دارند و هم شما را گرم نگه خواهند داشت. اما بهتر است، در تابستان دور این کت و شلوارها را خط بکشید. در عوض، از کت و شلوارهایی استفاده کنید که سبک هستند و بافت نازکی دارند. این کت و شلوارها، هم ظاهر شیکی دارند و هم شما را خنک نگه می دارند.

  1. کت و شلوارهای کتان

کتان، انتخابی کلاسیک و شیک در تابستان است. این پارچه، به خاطر بافت نازک و وزن سبکی که دارد، از محبوب ترین پارچه هایی است که در کت و شلوارهای تابستانه مورد استفاده قرار می گیرد. از معایب این پارچه، این است که به راحتی چروک می خورد. بنابراین، اگر تمایل دارید کت و شلواری را برای محل کار خود تهیه کنید، بهتر است جنس های کتانی ترکیب شده با پشم یا پنبه را انتخاب کنید. به این شکل، ظاهر لباس تان کتانی و بدون چین و چروک خواهد بود.

  1. کت و شلوارهای پنبه ای (نخی)

یکی از گزینه هایی که همه جا کاربرد دارد، کت و شلوارهای پنبه ای است. کت و شلوارهای پنبه ای، ظاهری غیر رسمی و درعین حال شیک را به شما هدیه می دهد و این دلیل محبوبیت آن در فصل تابستان است. همچنین، با اینکه الیاف پنبه ای از الیاف پشمی محکم تر و سخت تر است؛ اما خنک تر و سبک تر از الیاف پشمی است. رنگ خاکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای کت و شلوار پنبه ای است. با این حال، از رنگ های جذاب و جسورانه هم استفاده کنید.

حتما بخوانید...
شلوار سفید، یک آیتم پرحاشیه ی استایل تابستانه

کت و شلوار پنبه ای، با ظاهری شیک و غیررسمی

  1. کت و شلوارهای سرسوکر (نخی راه راهی)

سر منشأ این سبک، از جنوب آمریکا بود که در طی چند دهه اخیر، محبوبیت آن در بین افراد علاقمند به مد، رشد چشمگیری داشته است. ۱۱ ژوئن، به منظور بزرگداشت این مد آمریکایی ، به عنوان روز سرسوکر نام گذاری شده است. سرسوکر، در واقع نوعی پارچه راه راه می باشد که سطح آن دارای چین و چروک های منظم است. سرسوکر نوعی پارچه نخی و منحصر به فرد است که هنوز به عنوان یک پوشش مناسب کاری در تابستان برای آقایان شیک پوش شناخته می شود. تذکر: این پارچه ها، اغلب سبکی غیر رسمی دارند و برای پوشیدن در موقعیت های رسمی اداری مناسب نخواهند بود.

کت و شلوارهای سرسوکر، با پارچه ای منحصر به فرد

  1. کت و شلوارهای فرسکو

این کاملاً درست است که انتخاب یک دست کت و شلوار پشمی برای تابستان مناسب نیست؛ اما داستان پشم فرسکو، کاملا متفاوت است. کلمه فرسکو، ریشه ای ایتالیایی دارد و از واژه  “alfresco” در این زبان، گرفته شده است. این کلمه به معنی خنک و با طراوت می باشد و این دقیقا همان حسی است که شما هنگام تن کردن کت و شلوار فرسکو تجربه خواهید کرد. این پارچه، متشکل از رشته های نخ و پشم پیچ خورده با بافتی باز است. به همین دلیل، این پارچه بسیار سبک و خنک و بادوام می باشد.

کت و شلوار خنک، سبک و بادوام فرسکو

این پارچه، به طور خاص برای تابستان  طراحی شده است چون از یک طرف، بافت باز پارچه، راه جریان هوا را باز می کند و از طرف دیگر، ظاهری بسیار ظریف و شیک دارد. این ظرافت و زیبایی به  خاطر ظاهر موجدار و پر از چینی است که به دلیل پیچ خوردن پشم ها در هم، به وجود می آید. پشم های سبکی مثل فرسکو بسیار بهتر از پارچه هایی با الیاف کتان یا پنبه هستند چون عرق را جذب نمی کنند و حس بهتری را به شما می دهند.

  1. کت و شلوارهای کتان شطرنجی راه راه (Chambray)

پارچه های کتانی راه راه شطرنجی یا  Chambray، یک پارچه پنبه ای سبک وزن است که با ظاهر کمی براق و فرم راحت، برای فصل تابستان مناسب است. اخیراً، برندهای آرمانی، والنتینو و جی کرو، از کت و شلوارهای تابستانه و بیزینسی خود رو نمایی کرده اند که در آنها از این  پارچه استفاده شده است. این پارچه، جنسی محکم و با دوام دارد؛ اما وقتی آن را لمس می کنید، به نظر می رسد که بسیار لطیف است.

کت و شلوار Chambray، تابستانه و بیزینسی