نام دیگر تیپ اسپرت، تیپ کژوال است که یک نوع استایل غیررسمی و گاهی نیمه رسمی تلقی میشود. تیپ اسپرت طرفداران زیادی دارد چون که در عین راحتی می تواند ظاهری جذاب و منحصربه فرد را برای آقایان به همراه داشته باشد. تیپ اسپرت آن قدر در بین آقایان محبوب و رایج است که بسیاری پوشیدن تیپ اسپرت را به کت و شلوار ترجیح می دهند. حال اگر شما هم مانند دیگران از طرفداران این تیپ هستید و میخواهید یک تیپ اسپرت مردانه ی جذاب و شیک داشته باشید؛ باید با اصول تیپ زدن به روش اسپرت آشنا باشید تا بتوانید ظاهری جذاب را برای خود رقم بزنید. در این قسمت، یکسری نکات مهم و اولیه را برای داشتن استایل اسپرت و شیک متذکر می شویم.

فوت و فن های تیپ اسپرت مردانه

مثل پسربچه ها تیپ نزنید

متاسفانه بعضی از آقایان تصور میکنند که تیپ اسپرت به معنی پوشیدن لباس های پسرانه و بیش ازحد غیررسمی است. به همین خاطر مانند پسر بچه ها یا پسرهای نوجوان لباس می پوشند. این نوع لباس پوشیدن شاید شما را کم سن و سال نمایان کند؛ اما از طرف دیگر هم شما را نابالغ نشان می دهد و شخصیت شما را زیر سوال می برد. لازم است این نکته را هم به خاطر داشته باشید که بلوغ یکی از ویژگی های جذاب مردان است و این خصوصیت است که آن ها را از پسران متمایز می کند و باعث میشود از دیدگاه دیگران قابل احترام و جذاب باشند. اگر لباس های اسپرتی که انتخاب می کنید با سنتان هماهنگی داشته باشد؛ نه تنها جوان به نظر می رسید، بلکه تیپی شیک و مردانه خواهید داشت که جذابیت شما را دوچندان میکند.

تیپ اسپرت مردانه با شلوار جین:

هرگز نسبت به تاثیر جادویی یک شلوار جین بی توجه نباشید. برای اینکه به جذابیت ظاهرتان اضافه شود، میتوانید این شلوارها را به همراه تیشرت های مردانه به تن کنید. شلوار جین را می بایستی متناسب با اندام و فرم بدنتان انتخاب کنید. شلوار جین در طرح ها و رنگ های متنوعی عرضه میشود و به همین خاطر آن را میتوانید با بسیاری از لباس ها هماهنگ کنید و ست کردن آن کار راحتی است. در راستای آنچه که پیش تر گفته شد؛ بهتر است، در تیپ اسپرت خود از شلوارهای جین ساده تر استفاده کنید که پارگی ها و خراش های کمتری دارد. از دیگر مزایای شلوار جین، همیشه مد بودن و روی بورس بودن آن است. به علاوه، شلوار جین برای هر رده ی سنی مناسب است و شما را جوان تر نشان میدهد. صبر کنید، مزیت ها شلوار جین تمامی ندارد!! این شلوار با دوام، برای هر فصلی مناسب است.

تیپ اسپرت مردانه با تیشرت و شلوار جین

تیپ اسپرت مردانه با لباس جین:

پیراهن جین هم مانند شلوار جین، از مدل لباس هایی است کـه هرگز از مد نمی افتد. پیراهن جین را می توانید هم برای موقعیت های رسمی و هم غیررسمی بـه تن کنید. پیراهن های جین مردانه ای که دکمه های فشاری و جیب پاکتی دارند؛ استایل شما را خاص و متفاوت جلوه میکنند. در فصل های سرد سال، همراه این ست شلوارهای تیره و در فصل های گرم سال شلوارهای روشن به تن کنید.

image3 5

تیپ اسپرت مردانه با شلوار کتان:

ست کردن شلوار کتان با پیراهن جین، یکی از راحت ترین و ساده ترین تیپ هایی است کـه میتوانید بزنید. بهتر اسـت، شلوار کتان خود را از میان رنگ های خنثی مثل مشکی، کرم، خاکستری و… انتخاب کنید و همراه با آن بپوشید. برای اینکه جلوی یکدستی و یکنواختی را بگیرید؛ پیشنهاد میکنیم که پیراهن جین تان را با یک شلوار کتان مردانه زیتونی ست کنید، نه با یک شلوار جین ست نکنید. علت اینکه رنگ زیتونی را پیشنهاد کردیم، این است که ترکیب رنگ های آبی و سبز یک ست شیک را به وجود می آورد.

تیپ اسپرت مردانه با شلوار کتان و پیراهن جین

جنس های مناسب پیراهن های اسپرت:

جنس پارچه ی به کار رفته در پیراهن اسپرت، بهتر است سبک و “قابل تنفس” باشد. این یعنی پارچه بتواند هوا را از خود عبور دهد. شما به راحتی میتوانید این مسئله را ارزیابی کنید. کافی است پارچه را جلوی دهان خود گرفته و با فشار، هوا را از دهانتان خارج کنید؛ اگر هوا از بین تار و پود پارچه عبور کرد؛ یعنی جنس پارچه خوب است. پیشنهاد میکنیم سه نوع رنگ متفاوت از این نوع پیراهن ها را داشته باشید تا بتوانید چند تیپ اسپرت و جذاب برای خود رقم بزنید. شما می توانید پیراهن های اسپرت مردانه را داخل یا روی شلوارتان قرار دهید. یکی از نکاتی که هنگام پوشیدن این لباس ها باید به آن توجه کنید این است که آستین ها را درست تا بزنید. همچنین از انتخاب پیراهن های اسپرت تنگ و چسبان بپرهیزید چون در این صورت، نواقص بالاتنه ی شما کاملا برجسته و آشکار میشود.

تیپ اسپرت زیبا با کت تک مردانه:

اگر کت دوست دارید و اهل پوشیدن آن هستید؛ میتوانید یک کت تک مردانه را با شلوار پارچه ای، کتان و یا جین بپوشید و تیپی شیک اما در عین حال اسپرت داشته باشید.

تیپ زیبا و اسپرت مردانه با کت تک

تیپ اسپرت پاییزی با ژاکت و سویشرت:

برای داشتن تیپ اسپرت در فصل پاییز و زمستان، میتوانید پلیور یا ژاکت مردانه خود را همراه با شلوار کتان بپوشید و یا سویشرت خود را با شلوار جین تن کنید. رنگ هایی مثل نارنجی، سبز تیره، کرم، مشکی و قرمز از بهترین رنگ ها برای سویشرت و رنگ هایی مثل طوسی، سرمه ای، مشکی، آبی، قرمز و پرتقالی از بهترین رنگ ها برای پلیور می باشند.

انتخاب کفش برای یک تیپ اسپرت مردانه:

بهترین روش برای ست کردن کفش، این است که رنگ آن را با شلوار تان ست کنید. برای مثال، شلوار زیتونی خود را میتوانید با کفشی به رنگ قهوه ای روشن هماهنگ کنید. در فصل تابستان میتوانید یک کفش راحتی چرم بپوشید و در زمستان هم میتوانید یک بوت یا نیم بوت چرمی انتخاب کنید. کفش های چرمی، هم شما را خوشتیپ تر نشان می دهند و هم دوام بالایی دارند. همچنین شما می توانید آن را در استایل های مختلف خود به کار ببرید و ستی زیبا و هماهنگ خلق کنید. هیچ گاه کفش های اسپرت را با پیراهن و شلوار کلاسیک به پا نکنید و یا کفش های آکسفورد ( یا دیگر کفش های رسمی) خود را با تی شرت نپوشید. کفش های کالج، جنبه ی نیمه رسمی دارند و آن را میتوان هم با استایل های رسمی و هم اسپرت ست کرد.