یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب آیتم های مختلف لباس در نظر داشته باشیم، توجه به رنگ لباس و همخوانی آن ها با یکدیگر است که از ملزومات خوش تیپی و خوش لباسی میباشد. برای ست کردن رنگ آیتم های مختلف لباس، مهارت زیادی لازم است. معمولاً ما برای اینکه کار خودمان را برای ست کردن رنگ های آیتم های لباس راحت تر کنیم، به سراغ رنگ‌های خنثی ای، مثل سفید، مشکی یا خاکستری میرویم. در صورتیکه شاید این رنگ‌ها ساده باشند و به راحتی با هر رنگ دیگری ست ‌شوند؛ اما نباید نسبت به تاثیر رنگ‌های دیگری، مثل  بنفش، نارنجی، صورتی و … بی اهمیت بود. اگر شما هم در ست کردن رنگ‌های شاد و مختلف و پرانرژی با مشکل مواجه میشوید، حتما مقاله ی امروز ما را تنها مطالعه کنید چون ما در ادامه چند شیوه برای ست کردن رنگ‌های مختلف را برای شما توضیح میدهیم.

صورتی

شما هم تصور میکنید که رنگ صورتی تنها برای خانم‌ها طراحی شده است؟ جالب است بدانید که اواخر قرن ۱۹ میلادی در فرهنگ غرب، رنگ صورتی یک رنگ مردانه تلقی میشد. سپس در قرن ۲۰ بود که این رنگ به عنوان رنگی زنانه شناخته شد و ماهیت خودش را تغییر داد. از همه ی این ها که بگذریم، هم اکنون که در عصر پست مدرن به سر میبریم، این رنگ به عنوان رنگی بدون جنسیت معرفی شده است. این یعنی هم مردان و هم زنان، هر دو از این رنگ لباس می خرند و می پوشند.

صورتی را با چه رنگ‌های دیگری میتوان ست کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم ست کردن رنگ صورتی کار ساده ایی است چون آن را میتوان با با رنگ‌هایی مثل قهوه ای، آبی، بژ،زیتونی و سبز یشمی ست کرد. رنگ صورتی را میتوانید هم برای لباس بالا تنه و هم برای شلوار استفاده کنید. ترکیب پیشنهادی ما این است که یک پیراهن آکسفورد صورتی را به همراه یک شلوار جین سرمه‌ ای یا خاکستری به تن کنید.

ست با پیراهن صورتی

ست چه رنگ‌هایی با صورتی ممکن است؟

رنگ‌های مشابه: گلبهی ، قرمز

رنگ‌های متضاد:  سبز فسفری، نیلی

رنگ‌های مکمل:  سبز- آبی

رنگ های پیشنهادی ما: قهوه ای، سفید، بژ، آبی تیره، سبز تیره

سبز

چند سالی است که رنگ سبز به یکی از رنگ‌های پرطرفدار صنعت مد و فشن تبدیل شده است. آنچه که ست کردن این رنگ را مشکل میکند، این است که این رنگ تونالیته‌های متفاوتی دارد. اما در عین حال بعضی از رنگ‌ها مثل آبی، سفید و خاکستری را به راحتی میتوان با تمام تونالیته‌های رنگ سبز ست کرد. این در حالی است که برای ست کردن بقیه رنگ ها، باید به تُن رنگ پوست تان دقت کنید. در واقع بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که تناژ آن متضاد با تُن رنگی پوست شماست. این یعنی اگر پوست روشنی دارید؛ از تناژ‌های تیره‌ تر رنگ سبز استفاده کنید و اگر پوست سبزه‌ای دارید، دور رنگ‌هایی مثل زیتونی که مشابه رنگ پوست تان هستند را خط بکشید. کسانی هم که پوست خیلی تیره‌ای دارند، می‌توانند هم از تونالیته‌های روشن سبز استفاده کنند و هم از تونالیته‌های تیره ی آن. هم لباس و هم اکسسوری هایتان، را میتوانید به این رنگ انتخاب کنید.

حتما بخوانید...
آقایان شیک پوش در تابستان از چه اکسسوری هایی استفاده می کنند؟

ست با پیراهن سبز

ست چه رنگ‌هایی با سبز ممکن است؟

رنگ‌های مشابه:  سبز- آبی، سبز فسفری

رنگ‌های متضاد:  بنفش و قرمز

رنگ‌های مکمل : گلبهی

رنگ های پیشنهادی ما : سفید، خاکستری و آبی

قهوه‌ای

یکی از رنگ‌های محبوب در میان آقایان، رنگ قهوه‌ای است. قهوه ای رنگی خنثی بوده و به آسانی با دیگر رنگ‌ها ست میشود؛ اما بهترین انتخاب برای استفاده کردن همراه این رنگ، آبی است. رنگ‌های دیگری مثل خاکی،سبز، نارنجی و بژ را می‌توانید با قهوه‌ای هماهنگ کنید.

ست چه رنگ‌هایی با قهوه ای ممکن است؟

رنگ های پیشنهادی ما:  خاکی و آبی

نارنجی

نباید نسبت به جذابیت این رنگ و تاثیر آن بر ظاهرتان بی اهمیت باشید. نارنجی یکی از رنگ‌هایی ست که پوشیدن آن نیاز به شجاعت و جسارت دارد. مخصوصاً این رنگ در فصل پاییز و تابستان طرفداران زیادی دارد و زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. نیازی نیست که در استفاده از رنگ نارنجی زیاده روی کنید؛ همین که یکی دو آیتم را به این رنگ انتخاب کنید کافی ست. برای مثال اگر نمی‌خواهید که پیراهن یا شلوار نارنجی بپوشید؛ همین که دستمال جیبی یا کراوات نارنجی داشته باشید، کفایت میکند. بهتر است نارنجی را در کنار رنگ‌های خنثی ای، مثل مشکی، خاکستری یا سرمه‌ای به کار ببرید چون این رنگ بسیار شاد و پرانرژی است.

ست زیبا با لباس نارنجی

ست چه رنگ‌هایی با نارنجی ممکن است؟

رنگ‌های مشابه: زرد و قرمز

رنگ‌های متضاد:  سبز- آبی و گلبهی

رنگ‌های مکمل:  نیلی

رنگ های پیشنهادی ما:  رنگ‌های حنثی مثل سرمه‌ای، مشکی و خاکستری

بنفش

بنفش به عنوانی رنگی لاکچری شناخته شده است. این رنگ از آن دست رنگ‌هایی به شمار میرود که چشم‌ها را به سمت خود جلب می‌کند، بنابراین در انتخاب این رنگ باید بسیار محتاطانه عمل کرد. شاید بعضی از رنگ‌ها مثل سبز، مشکی، خاکستری یا قهوه‌ای را بتوان سر تا پا یکدست به تن کرد؛ اما رنگ بنفش این قابلیت را ندارد. بنابراین تنها بخشی از استایلتان را میتوانید به این رنگ اختصاص دهید. درمورد رنگ بنفش هم میتوانید مثل نارنجی عمل کرده و دستمال جیبی و کراوات تان را به این رنگ انتخاب کنید. بنفش هم رنگی پرانرژی است؛ به همین دلیل دیگر اجزای لباس تان را می توانید به رنگ روشن و خنثی انتخاب کنید تا در کنار آن، توی ذوق نزند. شما میتوانید یک پیراهن بنفش را با کت و شلوار سرمه‌ای ترکیب کرده و بپوشید.

پیراهن بنفش چهارخانه

ست چه رنگ‌هایی با بنفش ممکن است؟

رنگ‌های مشابه: نیلی،  گلبهی

رنگ‌های متضاد: سبز، قرمز

رنگ‌های مکمل: زرد

رنگ های پیشنهادی ما: سفید و بژ، سرمه ای، خاکستری

زرد

اغلب از پوشیدن لباس‌هایی به رنگ زرد خودداری میشود چون این رنگ انرژی زیادی دارد و به راحتی با دیگر رنگ ها ست نمیشود. رنگ زرد هم، مانند نارنجی و بنفش باید محتاطانه انتخاب شود. اگر پوست تیره‌ای دارید، هر تونالیته از این رنگ را می‌توانید به تن کنید، اما اگر پوست تان روشن است، به دنبال تونالیته‌های تیره ‌تر رنگ زرد بگردید. یکی از ست‌های پرطرفدار، پوشیدن تی شرت زرد همراه با شلوار جین است. اگر هم شجاعت آن را ندارید که یک لباس زرد رنگ بپوشید؛ میتوانید کفش تان را به رنگ زرد انتخاب کنید.

حتما بخوانید...
چگونه استایل هنری جذابی داشته باشیم؟

ست چه رنگ‌هایی با زرد ممکن است؟

رنگ‌های مشابه: نارنجی و سبز فسفری

رنگ‌های متضاد: گلهبی و آبی

رنگ‌های مکمل: بنفش