شیک پوشی یک جور سبک زندگی می باشد. آقایان به سبک‌ها و روش‌های متفاوتی میتوانند استایلی جذاب و زیبا داشته باشند. درواقع سبک لباس پوشیدن شما به شخصیت تان بستگی دارد.این یعنی سبک لباس پوشیدن شما نشان میدهد که چه تصوری از خود دارید و خود را لایق چه لباسی میدانید. ضمن اینکه استایل و پوشش شما پیامی مستقیم از جانب شما به دیگران محسوب میشود. در این مقاله قصد داریم به بررسی استایل های مختلف مردانه بپردازیم و به شما آموزش دهیم که چگونه سبک لباس مخصوص خود را ایجاد کنید.

بررسی چند سبک لباس برتر و معروف

 سبک جذاب انگلیسی

از خصوصیات بارز سبک انگلیسی این است که چشم گیر و براق نیست و این ناشی از تفکرات و عقاید آنهاست. انگلیسی ها معتقدند این شما هستید که باید به چشم بیایید نه لباس شما. همچنین بریتانیایی ها علاقه خاصی به رنگ‌های تیره و خنثی دارند و بیشتر طرح‌های کلاسیک و محافظه کارانه را می پسندند. البته آب و هوا هم بر سبک و استایل آن ها بی تاثیر نبوده است. پارچه‌های به کار رفته برای استایل بریتانیایی ضخیم هستند که بهترین گزینه برای هوای سرد و مرطوب این منطقه میباشند. پارچه های فاستونی، لباس‌های بافتنی و کفش‌های چرم از جمله آیتم های مورد استفاده در مدل‌های کلاسیک هستند. سبک بریتانیایی نمادی از شیک پوشی است و شما را به عنوان یک جنتلمن به دیگران معرفی میکند.

استایل های انگلیسی چه ویژگی هایی دارند؟

استایل ایتالیایی

ایتالیا کشوری زیباست و مردم صمیمی و خونگرمیدارد. کشور ایتالیا با سابقه یدرخشانش، در زمینه یمد و لباس، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. استایل ایتالیایی،بر خلاف سبک انگلیسی،جسورانه و به دور از محافظه کاری و سادگی است.اما یک دو قطبی و تضاد جالب بین استایل مردان ساکن شمال ایتالیا و جنوب ایتالیا وجود دارد. مردانی که در شهرهای شمالی ایتالیا سکونت دارند، بیشتر به سادگی و مینیمالیستی علاقه مندند و بیشتر لباس‌هایی ساده‌تر با رنگ‌های خنثی‌ می‌پوشند. درحالیکه مردان جنوب ایتالیا، رنگ‌های شادترواستایل هایجسورانه‌تر میپوشند. برای اینکه بهتر این موضوع رادرک کنید،بهمقایسه یدو برند ارمانی و دولچه گابانا میپردازیم. برند آرمانی متعلق به شمال ایتالیا و دولچه گابانا متعلق به جنوب ایتالیا است که تفاوت بارز این دو سبک را می‌توان در شمال و جنوب این کشور مشاهده کرد. از مشترکات آنها هم این است که هر دو گروه به لباس‌های اسلیم فیت علاقه دارند و به همین خاطر جوان‌ترها لباس‌های تنگ‌تری می‌پوشند. از ویژگی کفش‌های ایتالیایی هم، باریکی و نوک تیز بودن آن است؛ به علاوه که تنوع رنگی بیشتری هم دارند. کت‌های ایتالیایی هم تک دکمه هستند و جیب آنها با درپوش طراحی می‌شود. دکمه‌های کت های ایتالیایی بالا قرار داشته و ظاهری مدرن دارند. از خصوصیات شلوارهای ایتالیایی هم میتوان به تنگ و کشیده بودن آنها اشاره کرد.سبکایتالیایی، در بسیاری از موقعیت‌ها قابل استفاده است و بیشتر آقایان ترجیح می‌دهند که این سبک از لباس پوشیدن را به عنوان استایل خود برگزینند.

سبک پرپی

استایل پرپی نام دیگر استایل دانشجوییاست که برخاسته از استایل جوانان پولدار دانشگاه ها و کالج های خصوصی شمال آمریکا می باشد. جوانان ثروتمند در سال ۱۸۹۰ این سبک را باب کردند. آن ها تمایل داشتند که موقعیت اجتماعی خود را بدون جلب توجه بیش از حد، به بقیه ی افراد جامعه نشان دهند. آنان لباس‌های نسبتا گشاد و راحت با پارچه‌های معمولی می پوشیدند و همچنین از شلوارهای بدون پیلی ‌استفاده میکردند. از آیتم های اصلی استایل پرپی میتوان بهلباس های فاستونی و مخمل کبریتی، پیراهن‌های نخی آکسفورد، کمربند چرم بافته شده و ژاکت بافتنی یقه هفت اشاره کرد. در این استایل از رنگ‌های تیره و خنثی مثل قهوه‌ای و نیز تناژهای متفاوت رنگ سفید‌ و تناژهای تیره آبی و قرمز استفاده میشود. برای حفظ این سبک در روزهای گرم تابستان، می‌توانید از تی شرت، پیراهن آستین کوتاه، کفش چینو، کمربند نخی و کفش‌های قایقی استفاده کنید که برای این فصل مناسب هستند.سال ۱۹۶۰ و دهه ۱۹۹۰ را می توان از دوران اوج این سبک به شمار آورد چون طراحانی مثل پری الیس( در سال ۱۹۶۰ ) ، رالف لورن، مارک جیکوبز و جی کرو ( در سال ۱۹۹۰ )در این عرصه فعالیت میکردند و باعث محبوبیت خاص این استایل در این برهه های زمانی می‌شدند. به طور خلاصه میتوان گفت این استایل ساده، اصیل و شیک است و این سبک از لباس پوشیدن، تداعی گر اصالت و آراستگی فرد میباشد.

خرید لباس ها شیک برای ساخت یک استایل زیبا

تیپ کاری اداری

از اسمش هم پیداست که این استایل کاملا رسمی است و این نوع از پوشش مناسب برای محل کار و اداره میباشد. بنابراین سبک اداری بیش از هر چیزی، ارتباط فرد را با دنیای حرفه‌ای و شغلی اشنشان می‌دهد. اگر یادتان باشد قبلا هم گفتیم که نوع پوشش فرد بیانگر شخصیت و طرز فکر اوست‌ و کاملا واضح است که یکی از ویژگی های شاخص افراد شاغل و کارمند جاه طلبی آن هاست. قدرت طلبی و جاه طلبی این افرادبا لباس‌هایشان به معرض نمایش گذاشته میشود.مردانی که استایل اداری – کاری دارند از کلماتی مثل: آمریکایی، بیزینس، کلاسیک، رسمی، ایتالیایی، مدرن، حرفه‌ای، استارت آپی برای توصیف سبک پوشش خود استفاده می کنند. از شاخص ترین و اصلی ترین آیتم های این استایل، کت و شلوار است.

استایل کژوال یعنی چی؟

 

استایل کژوال روزمره

از اسم این استایل هم می توان فهمید که انعطاف پذیری بسیاری دارد و لباس های بسیاری را میتوان در این سبک به همراه یکدیگر پوشید. برای مثال از یک پیراهن کژوال گرفته تا یک ژاکت جین و کفش آکسفورد مشکی را میتوان با هم ست کرد. یک خبر خوب برای طرفداران این سبک آن است که شلوار جین از آیتم های اصلی آن به شمار میرود؛ البته به شرطی که رنگ آن متمایل بهتیره باشد و زاپ نداشته باشد. نکته جالب توجه دیگر اینکه در این سبک هم میتوان ازترکیب کت و شلوار استفاده کرد؛ اما به شرط اینکه سبک کت و شلوار خیلیرسمی نباشد. از مزایای دیگر استایل کژوال این است کهاستفاده از طرح و بافت در لباس‌های کژوال آزاد است. بنابراین می‌توانید از پیراهن های مردانه رسمی و غیررسمی استفاده کنید.

معرفی چند استایل مردانه شیک

سخن پایانی

پیدا کردن کلماتی که با آن بتوان استایل افراد را توصیف کرد، کار راحتی نیست چون در پس سبک لباس پوشیدن هر فرد،هزاران معنا و مفهوم پنهان است.  این معانی و مفاهیم می‌توانند بیانگر شخصیت، سبک زندگی، جهان بینی و …. شما باشند؛ پس نسبت به آن بی اهمیت نباشید. از این که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید بسیار خرسندیم و امیدوارم از این مطالب بهره کافی و وافی را برده باشید.