در گذشته، آقایان برای نمایش استایل رسمی خود، از کت شلوار به همراه جلیقه استفاده می‌کردند. اما به مرور، جلیقه از مد خارج شد و تنها به پوشیدن کت و شلوار بسنده کردند.  اخیرا جلیقه مجددا وارد دنیای مد شده است. از جلیقه در استایل‌های رسمی همراه با کت شلوار بسیار استفاده می کنند . علاوه بر آن، جوانان از جلیقه بر روی پیراهن خود استفاده می کنند، بدون اینکه از کت استفاده کنند. پوشیدن جلیقه برای استایل های غیر رسمی و اسپرت نیازمند رعایت نکاتی می باشد. اگر علاقه مند به آشنایی با این نکات هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

انتخاب نوع  و طرح جلیقه و همچنین هماهنگ کردن آن با رنگ سایر لباس ها به جذابیت بیشتر استایل ما کمک خواهد کرد. همچنین، توجه به این موضوع که از شلوار پارچه ای، کتان و یا جین استفاده می‌ کنید یا خیر و اینکه پیراهنی که زیر جلیقه استفاده میکنید چه رنگی است هم بر استایل شما تاثیرگذار خواهد بود. سعی کنید اکسسواری هایی که استفاده می کنید ، با جلیقه هماهنگ باشد. در ادامه به نکات مهم برای داشتن استایل مناسب با جلیقه، خواهیم پرداخت.

۱-جلیقه و شلوار کتان

استفاده از جلیقه همراه با شلوار کتان، برای شما استایلی اسپرت و غیررسمی ایحاد خواهد کرد که جذابیت خاصی دارد. بهتر است از شلوار کتان روشن تری نسبت به رنگ جلیقه استفاده کنید چون این تضاد باعث شیک تر نشان دادن سبک شما می گردد.

برای ست کردن جلیقه با شلوار جین، حتما دقت داشته باشید از جین راسته یا اسلیم استفاده کنید.

۲-جلیقه و شلوار جین

برای ست کردن جلیقه با شلوار جین حتماً دقت داشته باشید که از شلوارهای راسته یا اسلیم استفاده کنید . پوشیدن شلوارهای جین چسبان و بگ، به هیچ وجه مناسب ست کردن با جلیقه نمی باشد. هر چه رنگ جین تیره تر باشد، با جلیقه تناسب بیشتری دارد و شما می توانید رنگ جلیقه و شلوار جین خود را از یک طیف رنگی نیز انتخاب کنید.

۳-جلیقه و شلوار پارچه ای

استایل جلیقه با شلوار پارچه ای نسبت به سایر ست های جلیقه، رسمی تر می باشد. شما می توانید در مراسم نیمه رسمی یا در جلسات کاری از آن ها به راحتی استفاده کنید. دقت داشته باشید که هر چه تناسب رنگی و طرح و مدل جلیقه و شلوار پارچه ای بیشتر باشد، استایل جذاب تری از شما به نمایش خواهد آمد . پوشیدن جلیقه و شلوار پارچه ای ست با پیراهن ساده، یکی از بهترین استایل های جلیقه و شلوار به حساب می‌آید.

هر چه هماهنگی جلیقه با شلوار بیشتر باشد، استایل جذاب تری خلق خواهید کرد

۴-جلیقه همراه با کت

این روزها جوانترها بیشتر از جلیقه بدون کت استفاده می ‌کنند. اما این نکته به آن معنی نیست که جلیقه را نمی توان همراه با کت استفاده کرد. شما می توانید جلیقه و شلوار جین تیره را همراه کت کتان با رنگ روشن استفاده کنید. همچنین، می توانید از جلیقه و شلوار پارچه‌ ای هم رنگ به همراه یک کت با رنگ متضاد آن استفاده کنید چون جذابیت بیشتری به استایل شما خواهد داد. انتخاب نوع رنگ و طرح جلیقه و شلوار و یا کت کاملاً بر اساس سلیقه شخصی و علاقه مندی شما به رنگ‌هایی است که در آن لباس می پسندید.

حتما بخوانید...
آقایان چاق چگونه لباس بپوشند تا خوشتیپ باشند؟

 

استفاده از جلیقه هم رنگ کت شلوار، استایل شما را رسمی تر جلوه می دهد

۵-جلیقه و اکسسواری

در گذشته همیشه از ساعت های بند دار برای ست کردن با جلیقه استفاده می کردند. اگر علاقمند به استفاده از اکسسوری هنگام پوشیدن جلیقه در استایل‌های غیر رسمی هستید، به این نکته توجه فرمایید؛ تا آنجا که می توانید همراه با اکسسواری های اسپرت، از کت استفاده نکنید. استفاده از جلیقه با شلوار جین یا شلوار کتان به همراه دستمال گردن یا کراوات، بسیار جذاب به نظر می ‌رسد. همچنین، شما می توانید از کمربند و کفش با رنگ متضاد جلیقه و شلوار خود نیز استفاده کنید.

هرگز از اکسسواری های اسپرت همراه با کت و جلیقه استفاده نکنید

۶-جلیقه و تیشرت

ست کردن جلیقه و تیشرت !!؟؟

قطعا از این موضوع تعجب کردید! اما بهتر است بدانید، استایلیست ها از ست کردن جلیقه و تیشرت بسیار استقبال می‌کنند. به عنوان مثال، شما می‌ توانید از تی شرت های آستین بلند نخی جذب به همراه جلیقه ای که در طیف رنگی آن تیشرت باشد، استفاده کنید .سعی کنید از تیشرت های آستین کوتاه همراه با جلیقه استفاده نکنید، چون ترکیب ناموزونی را ایجاد خواهد کرد. همچنین برای فصل پاییز و اوایل فصل بهار که اندکی هوا خنک تر است، شما میتوانید از بلوزهای بافتنی نازک یقه سه سانت همراه با جلیقه استفاده کنید که معمولاً در این جور موارد از جلیقه و بافت رنگ تیره استفاده می ‌کنند.

هرچه رنگ جلیقه تیره تر باشد؟ استایل انتخابی شما رسمی تر خواهد شد

۷-جلیقه رنگی

اکثر افراد از جلیقه رنگ تیره یا رنگ های نود استفاده می کنند. اما شما می توانید از پیراهن و شلوار رنگ روشن همراه با جلیقه های رنگی نیز استفاده کنید. جلیقه های رنگی این روزها طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است. شما حتی می توانید از کراواتی همرنگ جلیقه یا در طیف رنگی آن نیز استفاده کنید.

برای جذاب تر کردن استایل خود از پیراهن با رنگ متضاد جلیقه استفاده کنید

نکات مهم هنگام استفاده از جلیقه

-جلیقه اندام شما را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد. بنابراین، برخلاف نظر رایج افراد، جلیقه برای افراد دارای اضافه وزن نیز مناسب می باشد.

-سایز جلیقه را به گونه ای انتخاب کنید که پیراهن به خوبی روی آن قرار گیرد چروک نشود. در واقع سعی کنید، اندازه آن فیت بدن شما باشد.

-هنگام استفاده از جلیقه طرح دار، سعی کنید از شلوار ساده استفاده کنید.

در صورت استفاده از پیراهن طرح دار حتما از جلیقه ساده در استایل خود بهره ببرید

-جلیقه رنگی یا طرح دار را همزمان با پیراهن طرح دار استفاده نکنید.

-استفاده از کراوات همراه با جلیقه، جذابیت استایل شما را دو چندان خواهد کرد.

-نوع یقه جلیقه را باتوجه به اندام خود انتخاب کنید . معمولا جلیقه های یقه هفت، اندام را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهند.