اغلب از پولوشرت در دسته تیشرت ها یادآوری میشود اما باید بدانیم پولوشرت چیست و با تیشرت چه تفاوتهایی دارد و این تفاوت ها خود، استایل  متفاوتی می طلبند. برای اینکه با تفاوت پولوشرت با سایر تیشرت ها و نحوه استایل آن آشنا شوید با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

منشا پولوشرت

منشا پولوشرت به سال ۱۸۰۰ و کشور هند بازمیگردد، زمانیکه بازیکنان بازی چوگان از یک تیشرت یقه دار آستین بلند یعلت راحتی آن حین بازی استفاده میکردند بعدها انگلیسی ها تغییراتی روی این پیراهن انجام دادند از جمله قد آن را کوتاهتر کردند و برای پوشیدن راحتتر آن به قسمت یقه دکمه اضافه کردند و همچنین تغییراتی در سایز آستین داشتند. سرانجام در اوایل قرن بیستم میلادی رنه لاکوست بازیکن مشهور تنیس فرانسه و همچنین بنیانگذار برند لاکوست طرح نهایی و امروزی پولوشرت را طراحی و روانه بازار کرد.

پولوشرت چیست

پولوشرت ها بهترین گزینه برای داشتن یک استایل نیمه رسمی و حتی غیررسمی و کژوال میباشند. پولوشرت درواقع به تیشرتی که یقه و دکمه داشته باشد میگویند ، تعداد دکمه ها در پولوشرت در برندهای مختلف متفاوت میباشد ممکن است برخی برندها جیب و برخی بدون جیب برای پولوشرت طراحی کرده باشند و انتخاب آن بستگی به سلیقه شما دارد.

پولوشرت ها در گذشته بصورت آستین بلند تولید میشدند اما امروزه تنها نوع آستین کوتاه آن را میبینیم بعلت اینکه پولوشرت مورد استفاده بازیکنان تنیس، چوگان و گلف هست به آن تیشرت تنیس هم گفته میشود.

تفاوت تیشرت و پولوشرت

اکثرا پولوشرت را بعنوان تیشرت یقه دار میشناسند شاید هم درست باشد، اما باید بدانیم تیشرت و پلوشرت باهم تفاوتهایی دارند از جمله:

-مهمترین تفاوت آنها در یقه میباشد پولوشرت را فقط با یقه تولید میکنند و ممکن است دکمه دار هم باشند اما تیشرت ها اکثرا یقه گرد و هفت میباشند.

یقه برگردان مهمتذین تفاوت تیشرت و پولو شرت

-پولوشرت ها بخاطر جنس و ایستایی که دارند رسمی تر از تیشرت ها میباشند. درواقع پولوشرت ها نیمه رسمی و تیشرت ها کاملا اسپرت میباشند

-تنوع در رنگ و مدل تیشرت ها بسیار بیشتر از پولوشرت ها میباشد.

-جنس پولوشرت ها معمولا پنبه یا نخ های بافتنی یا گاهی از ابریشم و پشم در طراحی آن استفاده میشود.

 

پولوشرت ها در جنس های مختلف قابل تولید هستند

 

نحوه استایل پولوشرت

درمورد نوع و نحوه استایل پولوشرت نکات ریز فراوانی وجود دارد تا شما بتوانید از نظر یک استایلیست ، تیپ بی نظیری داشته باشید دراینجا به مهمترین این نکات اشاره خواهیم کرد:

-پرطرفدارترین رنگ های پولوشرت مشکی، سرمه ای و سفید میباشد که معمولا اکثر آقایان خوش تیپ این سه رنگ را در کمد خود جای داده اند اما استفاده از رنگهای دیگر پولوشرت یا رنگهای ترکیبی گزینه خوبی میباشد بویژه برای فصل های گرم سال که توصیه میشود از رنگ های تیره کمتر استفاده شود

 

رنگ سورمه ای از رنگهای پرطرفدار پولوشرت

 

-هنگام خرید پولوشرت به جتس آن حتما توجه کنید معمولا کمپانی های معروف پولوشرت دوجنس نخ برای تولید آن بکار میبرند که نوع تابستانی آن نازک تر و خنک تر از نوع زمستانی آن میباشد.

-پولوشرت ها چه درتابستان و چه در زمستان قابل استفاده هستند در زمستان اغلب با کت های اسپرت و نیمه رسمی ست میگردند.

حتما بخوانید...
تفاوت استایل کژوال با استایل خیابانی

-پولوشرتی را از نظر سایزی انتخاب کنید که کاملا فیت بدن شما یا خیلی کم آزادتر باشد که هنگام انجام دادن فعالیت مشکلی پیش نیاید لباس شما نه باید خیلی تنگ و چسبان باشد و نه خیلی گشاد. از آنجایی که لبه آستین های مولوشرت معمولا چسبان تر از بقیه استین میباشد دقت کنید که استین هنگام پوشیدن شمارو اذیت نکند و درآن احساس راحتی داشته باشید.

-در پولوشرت هایی که یقه آن دو دکمه دارد در استایل های اسپرت معمولا دکمه بالایی رو باز میگذارند تا احساس پوشیدن پیراهن مردانه نداشته باشید اما در استایل نیمه رسمی بخصوص هنگام پوشیدن با کت معمولا دو دکمه را میبندند.

-پوشیدن کفش های کالج و قایقی یا انواع مدل کفش های اسپرت باتوجه به شلواری که باآن ست میکنید ، آزاد است.

-پولوشرت را باانوع شلوار از جمله کتان ، جین و یا حتی پارچه ای میتوان ست کرد اما حتما توجه داشته باشید هنگام استفاده از شلوار پارچه ای حتما مدل راسته بپوشید.

-تاآنجا که میتوانید از تاکردن پایین پولوشرت به داخل شلوار خودداری کنید مگرآنکه کمربند و کفش شما کاملا ست باشند و پولوشرت و شلوار ازلحاظ رنگ هماهنگی بسیار نزدیکی بایکدیگر داشته باشند.

-ست کردن پولوشرت ها با استایل اسپرت خیلی راحت تر از استایل نیمه رسمی میباشد.

-هنگام استفاده از پولوشرت حتما به هماهنگ بودن با سایر لباسها توجه داشته باشید.

انواع برندهای معروف پولوشرت:

-LACOSTE

-POLO RALPH

-TOMMY HILFIGER

-HUGO BOSS

-LAUREN

-BROOKS BROTHERS

-CK

 

توجه به برند پولوشرت یکی از آیتم های موثر در استایل شما

انواع پولوشرت

۱-کلاسیک تک رنگ

این مدل همواره تک رنگ هستند و برای پوشیدن با شلوار جین، کتان و یا شلوارک گزینه خوبی بشمار میرود. پرفروشترین رنگهای آن شامل مشکی، سورمه ای و سفید میباشد.

 

پولو شرت کلاسیک

۲-یقه رنگی

دراین مدل رنگ یقه با رنگ بقیه قسمتهای پولوشرت تفاوت دارد معمولا رنگ شلوار را با رنگ یقه ست میکنند.یقه ها ممکن است در رنگبندی روشن یا تیره باشند.

۳-سایه دار

پارچه این نوع پولوشرت بگونه ای است که از بالا به پایین رنگبندی در یک طیف به تربیت از روشن به تیره یا بالعکس تغییر میکند.

۴-آستین بلند

معمولا پولوشرت ها رو فقط باآستین کوتاه نیبینیم اما هستند کمپانی هایی که باتوجه به نیاز مشتری خود پولوشرت درانواع آستین بلند هم تولید میکنند.

پولوشرت آستین بلند

۵-طرح دار

پارچه کلی پولوشرت طرحدار است اما نکته آن این است که دراین مدل همواره از یقه ساده و تک رنگ استفاده میشود این مدل را در هراستایل و سبکی میتوان استفاده کرد.

۶-راه راه و چهارخانه

این مدل ها به تازگی پا به دنیای مد گذاشته اند و برای پوشیدن با شلوارهای تیره بسیار مناسب میباشند.