حتما خود به خوبی می ‌دانید که برخورد اول با آدم‌ها تا چه حد حیاتی است. در این میان لباس مناسب مصاحبه کاری، بخش مهمی از تصویر اولیه ای است که از ما در ذهن دیگران شکل میگیرد. اگر قبلاً در مصاحبه ‌ی کاری شرکت کرده اید و رد شده‌اید؛ به این فکر کنید که پوشش شما چه مشکلی داشته است. سوالی که اینجا مطرح میشود آن است که برای یک مصاحبه ی شغلی، چگونه باید لباس مناسب مصاحبه کاری بپوشیم؟ آیا تنها لباس های رسمی برای این جور موقعیت ها مناسب هستند؟ اگر دوست دارید نکات ضروری را که مربوط به داشتن یک استایل مناسب برای مصاحبه شغلی است را بدانید؛ حتما مقاله ما را تا آخر بخوانید.

لباس مناسب مصاحبه کاری

  1. هم خودتان و هم لباستان باید مرتب و اتوکشیده باشد

لکه‌ ی سس شام دیشب که هنوز روی لباستان به جا مانده است یا چروک های بیش از حد لباستان، این پیام را به کارفرمای شما میرساند که شما، آدم منظم و قانونمندی نیستید و نمیتوانید کارهایی را که به شما محول میشود را به درستی انجام دهید. پوشیدن لباس‌هایی که اندازه‌‌ ی تن شما نیستند هم بیانگر آن است که من به درد شما نمی ‌خورم؛ پس حتما لباسی تن کنید که اندازه ی شماست. این طوری سر جلسه هم با خیال راحت‌ تری حاضر میشوید و دائماً به فکر آن نیستید که مثلا شکمتان را تو بدهید.

خود شما هم باید روی تمیز، موی کوتاه، ناخن تمیز، … و در کل ظاهری آراسته داشته باشید. حتما قبل از مصاحبه مسواک بزنید تا دهانتان بوی بد ندهد. همچنین بهترین عطر و ادکلن را استفاده کنید و قبل از خروج از خانه دوش بگیرید. آقایانی هم که ریش و سبیل دارند؛ حتما از چند نفر راجع به اینکه چه مدلی که بیشتر به آنها می ‌آید بپرسند و چک کنند که آیا ریش و سبیل شان مرتب و متقارن است یا خیر.

  1. جوانب احتیاط را رعایت کنید

یادتان باشد اولین چیزی که مصاحبه گر می بیند و می سنجد لباس و ظاهر شما در مصاحبه ‌ی شغلی است و این موضوع برای او بیشتر جنبه ی تیک زدن دارد. یعنی اگر لباس و ظاهرتان ایراد اساسی داشته باشد، تنها ۱۰ ثانیه زمان برای تصمیم درباره‌ ی شما کافی است و پس از آن شما را رد میکند. حتی اگر او چون شما خوش‌ صحبت هستید، ۱۰ دقیقه وقت هم صرفتان کند؛ اما در نهایت همان تصمیمی را میگیرد که از ابتدا در ذهن داشت.

رعایت اصل احتیاط با پوشیدن رنگ ها خنثی

  1. حد تعادل را رعایت کنید

درست است که برای یک مصاحبه ی کاری باید ظاهری شیک و آراسته داشته باشید؛ اما قرار نیست به یک مهمانی اشرافی و عیانی هم دعوت شوید. چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که شما قرار نیست به دیدن صمیمی ترن دوست یا خاله ی مهربان تان بروید که شما را حتی در زشت ترین لباس ها هم زیبا می بیند. همچنین از سمت دیگر قرار نیست به یک مجلس عروسی بروید و یا در یک مراسم خواستگاری شرکت کنید. بنابراین، نه باید نسبت به ظاهر خود بی اهمیت باشید و نه همانند زمانی که به عروسی دعوت میشوید، آرایش کنید. پس میتوان گفت از یکی از ملزومات داشتن ظاهری مناسب در مصاحبه ی شغلی، رعایت حد اعتدال است.

عدم رعایت حد اعتدال و رهسپار شدن به سوی هر کدام از دو قطب های ذکر شده، بیانگر معنا و مفهوم متفاوتی است. برای مثال نداشتن ظاهری آراسته و تمیز، بیانگر آن است که شما فردی نامنظم و آشفته هستید که نمیتواند از عهده ی کاری که به شما سپرده میشود، برآیید. از طرف دیگر هم، با پوشیدن لباس های آنتیک، جواهرات گران و… به طرف مقابل میگویید که به دنبال جلب توجه و یا فخر فروشی هستید و خود را بالاتر از دیگران و متفاوت از آنان میدانید.

رعایت اصل تعادل

  1. استایل رسمی یا غیررسمی؟

در این باره میتوان شاید دیگر مثل قدیم لازم نباشد که برای شرکت در مصاحبه ی شغلی در هر ارگانی الزاماً کت ‌و شلوار، مقنعه و یا پارچه‌ های سنگین اداری بپوشید؛ البته صرف نظر از مصاحبه های کاری که با کارفرمایان و ارگان ها و شرکت های دولتی دارید. بلکه شما می ‌توانید با لباس هایی که رسمیت کمتری هم دارند، در مصاحبه ی شغلی شرکت کنید. البته که منظورمان این نیست که با شلوار کوتاه، جین تنگ، بلوز یقه باز و .. هم میتوان در یک مصاحبه ی کاری حاضر شد. درواقع، آنچه در اینجا میشود به آن اشاره داشت این است که با استایل های نیمه رسمی هم که درجه ی رسمیت آن کمتر است، هم میتوانید به یک جلسه ی مصاحبه بروید. فقط در این جا هم لازم است ذکر کنیم که حتما تناسب اجزای لباس تان را با یکدیگر بسنجید و از حد اعتدال خارج نشوید.

مصاحبه ی کاری با استایل نیمه رسمی

  1. از حس ششم تان استفاده کنید

برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که بهتر است رسمی لباس بپوشید یا خیر باید بتوانید قضاوت کنید. به نظر شما مدیر تان چه جور آدمی است؟ او فردی مدرن است یا سنتی؟ او جوان است یا پیر؟ اصول شرکت ‌تان چیست و چه دید فرهنگی در آن جا حکم فرماست ؟ کاملا از ویژگی بعضی شرکت‌ها آشکار است که رسمیت کمتری دارند. برای مثال، یک مجموعه ی نوپا که مدیری جوان دارد، مسلماً کمتر یک شرکت ایرانیزه و سنتی از شما انتظار دارد که رسمی باشید.

یک راهکار ساده که به شما در این تصمیم گیری کمک می کند، سنجیدن موقعیت و ظاهر دیگر کارمندان است. آیا کارمندان قدیمی و با سابقه ی آنجا هر روز با کت‌ و شلوار و یا مانتوی فرم و مقنعه سر کار حاضر میشوند؟ کارمندان با چه ادبیات و لحنی با یکدیگر صحبت و معاشرت میکنند، خیلی خشک و رسمی یا نیمه رسمی و دوستانه؟ اگر فکر می ‌کنید کارکنان از دستورالعمل های خاصی پیروی میکنند یا لباس فرم میپوشند؛ با یک پرس و جوی ساده از منابع انسانی یا حراست شرکت میتوانید از دستورالعمل‌ های لباس پوشیدن آگاه شوید و متناسب با محیط لباس بپوشید.

image5 13

  1. جلب توجه نکنید

بهتر است که بی ‌پروا عمل نکنید، اصراری برای به نمایش گذاشتن زیورآلات خود نداشته باشید و جلب توجه نکنید. برای مثال، وقتی به مصاحبه می روید، تتوی روی دست‌ تان را در چشم مصاحبه ‌کننده فرو نکنید. متفاوت بودن تا حدی اشکال ندارد و به شما احساس خوبی می‌دهد. اما اگر در این موضوع زیاده روی کنید، ممکن است حواس فرد مقابل را پرت کند و در مقابل شما جبهه ‌گیری خاصی را نشان دهد یا به شما برچسب بزند و شما را شماتت کند.

ظاهری بدون جزئیات اضافه و جلب توجه

  1. لباس‌ اعتماد به نفس تان را بپوشید

مهم‌ ترین چیزی که شما همراه با خود به مصاحبه کاری می برید اعتماد به نفس است. درواقع، بدون اعتماد به نفس به موفقیت نمی رسید. پس لباسی را بپوشید که به شما حس اعتماد به نفس میدهد و در آن احساس راحتی میکنید.

لباس اعتماد به نفس تان را بپوشید

در مقاله سعی کردیم لباس مناسب مصاحبه کاری را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم.