هیچ دلیلی وجود ندارد که بگوییم آقایان لاغر اندام نمی توانند از داشتن یک استایل خاص و جذاب برخوردار شوند. اما به هر حال برای اینکه خوشتیپ به نظر برسند، باید به یکسری نکات توجه کنند. با یک جست و جوی کوتاه و مختصر در فروشگاه های اینترنتی، مشاهده خواهید کرد که چه توصیه های فراوانی برای لباس پوشیدن آقایان درشت هیکل یا درشت اندام وجود دارد؛ اما وقتی موضوع انتخاب لباس برای مردان ریزنقش به میان می آید، مسئله کمی سخت تر و پیچیده تر می شود. به همین دلیل ما لازم دانستیم تا یک مطلب را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین، اگر مردی ریز جثه و ریز اندام هستید؛ حتما در ادامه با ما همراه شوید چون ما در این مقاله شما را با چند قوانین و نکات آشنا کرده ایم تا بتوانید انتخابی درست و رضایت بخش داشته باشید.

چگونگی لباس ست کردن آقایان لاغر اندام

اغلب افراد طبق یک تصور رایج، فکر می کنند که آقایان لاغر می توانند هر لباسی که دوست دارند را بپوشند. ولی باید گفت علی رغم اینکه مردان لاغر اندام، گزینه های بیشتری برای انتخاب لباس در اختیار دارند؛ اما باز هم چند قانون ساده در این رابطه وجود دارد. این قوانین به شما کمک می کنند تا مطمئن شوید که در انتخاب لباس مورد نظر خود، دچار هیچ گونه اشتباهی نشده اید.

لباس های تقریبا جذب بپوشید

اگر قصد دارید که برای رفتن به یک مراسم رسمی آماده شوید؛ یکی از نکات ضروری، پوشیدن لباسی کاملاً اندازه و متناسب با اندام تان است. بدین شکل، استایلی مرتب تر و ظاهری جذاب تر خواهید داشت. حتما لازم است که مطمئن شوید کت و شلوارتان کاملاً اندازه ی اندام تان است. به هیچ عنوان تلاش نکنید خودتان را بزرگ تر از چیزی که هستید، نشان دهید. خبر خوب اینکه اگر طرفدار لباس های جذب تر هم هستید، می توانید از کت و شلوار خیلی جذب هم استفاده کنید؛ اما باید این را هم در نظر داشته باشید که کت و شلوار نباید بیش از حد به اندام تان بچسبد.

لباس های متناسب با اندام تان را بپوشید

یکی از اشتباهات رایج آقایان لاغر اندام این است که تلاش میکنند با پوشیدن لباس های گشادتر از اندام خود مثل پوشیدن شلوارهای بگی و تیشرت ها اورسایز، اندام شان را بزرگ تر نشان دهند. این یکی از بارز ترین اشتباهاتی است که آقایان لاغر اندام مرتکب می شوند چون این کار اندام شما را نامتناسب جلوه خواهد داد. همچنین اینگونه به نظر می رسد که لباس های کهنه برادر بزرگ تر خود را پوشیده اید. درنتیجه، از پوشیدن شلوارهای شش جیب، تیشرت های سایز بزرگ و در کل تیپ های خیلی پف دار اجتناب کنید. لباس های مد نظر شما، باید آن هایی باشند که کاملاً اندازه هستند.

چند لایه لباس بپوشید

وقتی که می گوییم چند لایه لباس بپوشید، منظورمان این نیست که با پوشیدن همزمان ۳ تا تیشرت، ۲ تا پلیور و یک کت اندام خودتان را بزرگتر نشان دهید. بلکه این تنها بدان معناست که به روش صحیح و اصولی چند لایه لباس بپوشید. برای مثال، می توانید زیر یک بلوز جین جذب یا آکسفورد، یک تیشرت یقه گرد ساده بپوشید و سپس روی آن یک کاپشن تن کنید. برای شلوار هم خوب است که به سراغ شلوارهای جین جذب و پاچه تنگ بروید و آن را با کفش های تنیس هماهنگ کنید. لازم است این نکته را هم گوشزد کنیم که نباید بیش از اندازه لایه لایه لباس بپوشید. اگر در این کار زیاده روی کنید؛ آشفته به نظر می رسید و این پیام را می رسانید که نمی توانید به شیوه درست و مناسب لباس بپوشید. در ماه های سرد سال هم می توانید، یک بلوز آکسفورد و دکمه دار را همراه با یک پلیور بافت مردانه تن کنید.

حتما بخوانید...
بهترین رنگ هایی که هر کسی می تواند در تابستان بپوشد

چند لایه لباس بپوشید

از لباس های یقه گرد استفاده کنید

به هر قیمتی که شده، سعی کنید که از پوشیدن لباس های یقه V اجتناب کنید؛ مخصوصا مدل هایی که یقه ی خیلی بازتری دارند. شما بنا به اندام لاغری که دارید، مانند دیگر آقایان سینه های عضلانی بزرگی ندارید که اشکالی هم ندارد، پس سعی کنید از لباس های یقه هفت باز استفاده نکنید. هر چند که استفاده از این لباس ها را به آقایان عضله ای هم پیشنهاد نمی کنیم. پیراهن های یقه گرد، می توانند شما را چهارشانه تر نشان بدهند. همچنین این پیراهن ها نسبت به لباس های یقه هفت باز انتخاب بهتری خواهند بود و تعریف بهتری از اندام باریک شما به دیگران خواهند داد.

لباس یقه گرد بپوشید

از انتخاب اکسسوری های بزرگ دوری کنید

به هیچ وجه از کمربندهایی با سگک بزرگ، گردنبند های بزرگ، کیف های کوهنوردی بزرگ، ساعت های صفحه بزرگ و حتی شال گردن های بیش از حد بزرگ استفاده نکنید. درعوض، بهتر است به دنبال ساعت هایی باشید که مناسب سایز مچ تان هستند و ظاهری کلاسیک تر دارند. همچنین اگر حتما می خواهید چیزی دور گردن تان بیاندازید، از گردن بندهای ساده کمک بگیرید. برای کمربند هم از میان مدل هایی انتخاب کنید که سگک آن هیچ گونه اجزای تزئینی بزرگی ندارد.

ساعت را متناسب با مچ دست تان انتخاب کنید

شلوار بیش از حد جذب نپوشید

با اینکه اشاره کردیم که لباس های جذب تر می توانند گزینه های مناسب تری باشند؛ اما نباید تا این حد پیش بروید. شلوار جین های بیش از حد جذب، اندام ریز نقش شما را برجسته تر خواهند کرد. ترجیحاً از جین های عادی با استایلی راحت استفاده کنید. همچنین خوب است که از دیگر شلوارهای کتان یا گرمکن های مرغوب هم استفاده کنید و کمی بیشتر مطابق با ترند سال پیش بروید.

شلوار بیش از حد جذب نپوشید

از انتخاب لباس های اِپُل دار دوری کنید

یکی دیگر از اشتباه آقایان لاغر اندام این است که سعی می کنند با پوشیدن لباس های اپل دار، خود را بزرگ و چهار شانه نشان دهند. در حالیکه، باید از پوشیدن لباس هایی که اپل های خیلی بزرگ و چشمگیر دارند، اجتناب کنید. این را بدانید که اگر ریز نقش هستید، هیچ جایی برای خجالت کشیدن وجود ندارد؛ بلکه بهتراست فرم بدن تان را بپذیرید.

از انتخاب لباس های اِپُل دار دوری کنید

لباس با راه راه های عمودی نپوشید

این قانون تقریبا درمیان آقایان شناخته شده تر است. اگر به لباس های راه راه علاقه مند هستید؛ بهتر است از خطوط افقی استفاده کنید چون شما را چهار شانه تر نشان خواهند داد.