یک باور کلی در جهان نسبت به شلوار پارچه ای وجود دارد و آن این است که شلوار پارچه ‌ای، تنها مناسب موقعیت های رسمی است و حتماً باید با آیتم های استایل‌ رسمی همراه شود. همچنین با گسترش استفاده از شلوار جین و کتان در استایل‌های روزمره، به تدریج تمایل افراد به استفاده از شلوار پارچه ای در استایل‌های کژوال کمتر و کمتر شد. همین موضوع باعث شد که طراحان لباس به فکر بیافتند. آنان در سال‌های اخیر، به سراغ شلوار پارچه ای رفتند و سعی کردند که با کمک این مدل از شلوار، استایل‌های جذاب ‌تری  را خلق کنند. آنچه که ما امروز درمورد آن صحبت خواهیم کرد، انواع مدل های شلوار پارچه ای، ست های مناسب با شلوار پارچه ای و نکات مربوط به خرید آن است. بنابراین، اگر به دنبال رقم زدن استایلی خاص با شلوار پارچه ای هستید، حتما مقاله ی امروز ما را تا آخر بخوانید.

دلیل استفاده از شلوار پارچه ‌ای، راحتی آن است. شلوارهای پارچه‌ ای، معمولاً آزادی عمل بیشتری را نسبت به دیگر شلوارها، مثل شلوار های جین یا کتان فراهم میکند. اما در این میان هم دلایلی هستند که باعث میشود جوانان رغبتی نسبت به استفاده از شلوارهای پارچه ای نداشته باشند. از جمله ی این دلایل میتوان به مقاومت کمتر شلوارهای پارچه‌ ای، دوخت ظریف، طول عمر پایین تر و ضخامت کمتر آنها اشاره کرد.

اما این دلایل نباید منجر به عدم استفاده از شلوارهای پارچه ‌ای شوند. چه استایل‌های خاص و زیبایی که با استفاده از این شلوار میتوان خلق کرد، به طوری که هرکسی را با آن میتوان به استفاده از شلوارهای پارچه ای ترغیب کرد. برای اینکه بتوانید استفاده بهتری از این شلوارها داشته باشید، ابتدا باید با مدل‌های مختلف آن آشنا شوید.

  1. شلوار پارچه ای کلاسیک

این مدل، از معمول ترین نوع شلوارهای پارچه ای است که معمولاً پس از شنیدن اسم شلوار پارچه ‌ای، این مدل از شلوار در ذهن افراد شکل میگیرد. این مدل از شلوار، در بیشتر مواقع با کت همراه میشود. این شلوارها، در استایل کت و شلوار بسیار مورد توجه قرار می ‌گیرند. فاق آنها معمولا بلند است و بخش هایی از شلوار که در ناحیه ران و پایین باسن قرار میگیرد گشاد تر از دیگر شلوارهاست و راحتی آن هم به این دلیل است. پاچه ‌ی این مدل از شلوارهای پارچه ای راسته است. دمپای شلوارهای پارچه ‌ای کلاسیک، اغلب در دو مدل پاکتی و ساده دوخته می ‌شود. مدل دمپای پاکتی در شلوارهای پارچه ‌ای ایتالیایی، به وفور دیده میشود. اغلب این نوع شلوار را به همراه کفش مجلسی یا کفش رسمی می پوشند.

  1. شلوار پارچه ‌ای جذب و بلند

این نمونه از شلوارهای پارچه ‌ای، بیشتر در میان جوانان محبوبیت دارد. این مدل را دیگر نیازی نیست که مثل شلوار پارچه ای راسته همراه با کت به تن کنید چون که خود به ‌تنهایی هم زیبا می باشد. شاید که این مدل، مثل مدل کلاسیک تا آن حد راحت نباشد اما آنچنان هم تنگ نیست. بوت و نیم بوت هایی که در استایل‌های نیمه ‌رسمی و کژوال طرفداران زیادی دارند، از بهترین گزینه هایی هستند که میتوان همراه با آن پوشید.

حتما بخوانید...
تفاوت پیراهن چهارخانه مردانه با انواع دیگر پیراهن های مردانه

شلوار پارچه ای جذب بلند مردانه

  1. شلوار پارچه ‌ای جذب و کوتاه

شلوارهای پارچه ‌ای جذب و کوتاه، جزء آن دسته از انواع  مدل‌های شلوار پارچه ای می باشند که به ‌تازگی مد و محبوب شده است. این مدل از شلوار پارچه ای برای فصول تابستان و بهار مناسب است. این گونه شلوارها همراه با کفش کالج و کتانی بسیار چشم‌ نواز و زیبا هستند. برخی از مدل‌ های دیگر این نوع شلوار در میان مردم به عنوان  شلوار پارچه ‌ای لوله تفنگی هم شناخته شده است. حتی در بعضی از مواقع هم به دلیل میزان بلندی پاچه های آن، به این شلوار، شلوار قد ۹۰ هم گفته می شود. همچنین مدل‌هایی از این شلوار هم هست که به دلیل شباهت دوخت آن با شلوار جین و کتان، به نام شلوار پارچه ‌ای اسپرت شناخته میشود. بنابراین، علاوه بر اینکه میتوانید این شلوارها را با کفش های کتانی بپوشید؛ همچنین میتوانید آن را با کفش های کالج و پلوشرت یا پیراهن جذاب ترکیب کنید.

شلوار پارچه ای جذب کوتاه مردانه

  1. شلوار پارچه ‌ای گشاد و بلند

این مدل شلوار در میان آمریکایی‌ها محبوب است و معمولاً آن را در پیک‌ نیک‌ها می پوشند. این شلوار، از مدل های مورد علاقه ‌ی گلف‌ بازان است و اغلب از آیتم های لباس آنان در روز مسابقه می باشد. در این مدل، دمپای شلوار بسیار گشاد تر از حد معمول است و تا روی بند کفش ادامه پیدا میکند . آقایان معمولاً این نوع شلوار را به همراه کتانی استفاده میکنند.

شلوار پارچه ای گشاد مردانه

  1. شلوار پلیسه دار

ابتدا، این شلوار در استایل‌های کلاسیک ایتالیایی مرسوم بود و اولین بار هم توسط طراحان ایتالیایی به صنعت مد و لباس معرفی شد. اما امروزه، این نوع شلوار در صنعت مد تغییرات فراوانی داشته است  شلوار پارچه‌ ای پلیسه ‌دار که ابتدا، در مدل‌های مردانه تولید می‌ شد؛ در حال حاضر در میان خانم‌ها هم استفاده میشود و در بین آنان محبوبیت زیادی دارد. مدل شلوار پلیسه‌ دار زنانه به نوعی میتواند یادآور شلوارهای جین مام استایل باشد که در استایل کژوال کاربرد دارد. این درحالی است که خانم ها از شلوارهای پلیسه دار زنانه، در استایل‌های رسمی استفاده می کنند.

انتخاب شلوار مردانه مناسب پاهای چاق و لاغر

این نکته را بدانید که شلوار ها نباید چین بخورند. چین خوردگی لباس و شلوار، موجب انزجار و اذیت خانم ها می شود. همچنین نه تنها آقایان را باریک نشان نمی دهد، بلکه بزرگتر هم نمایان میکند. شلوارهای صاف و بدون چین، ظاهر یک مرد را مرتب تر، آراسته تر و به دور از آشفتگی نشان می دهد.

یک تفاوت کوچک بین شلوار های چسبان و برش صاف وجود دارد که حتما باید هنگام خرید شلوار به آن دقت کرد. پاچه های شلوار شما نباید گشاد باشند و روی پایین پاهایتان حالت افتادگی داشته باشد. اگر شلوارتان در قسمت مچ پا بسیار تنگ باشد، به پایین پاهایتان می چسبد. بنابراین، شلوار هایی را بخرید که از زانو تا مچ پا کاملا صاف هستند و هیچ پیچش و موجی در قسمت ران ندارند.

شلوار پارچه ای مناسب پاهای لاغر