سویشرت و هودی دو مدل لباس گرم هستند که برای فصولبهار و پاییز مناسب میباشد.این دو مدل در چند سال گذشته بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. مخصوصا هودی در چند سال اخیر، خیلی در میان جوانان و نوجوانان باب شده است. هودی و سویشرت در طرح و رنگ‌های متفاوت، مورد توجه عده ی کثیری از خانم‌ها و آقایان در تمام رده های سنی قرار گرفته اند چون به راحتی میتوان آن را با لباس ها ست کرد و یک استایل شیک زمستانه برای خود رقم زد.

هودی چیست؟

همانطور که اشاره شد چندی است خانم‌ها و آقایان از هودی استفاده می‌کنند. ریشه کلمه هوداز زبان قبیله‌ای از ژرمن‌ها گرفته شده است وبه قرن ۵ میلادی بر‌می‌گردد. به نظر میرسد که طراحی هودی از لباس کشیش‌ها و راهبان الهام گرفته شده است چون لباس آنانردایی بلند و کلاه‌داربود. فرم لباس کارگران کارخانه‌های نیویورک در اوایل سال ۱۹۳۰ میلادی، شباهت بسیاری به مدل هودی مدرن این روزها داشت چون به دلیلسرمای هواکارگران می بایست لباس گرم به تن می‌کردند. پیش از دهه ۹۰ میلادیبسیاری از خوانندگان رپ آمریکا، زیاد از هودی استفاده می‌کردنند. نهایتاً فیلم سینمایی راکی با بازی سیلوستر استالونه، محبوبیت هودی را بیشتر کرد و توجه بسیاری از طراحان لباس به آن جلب شد.

ویژگی‌های هودی چیست؟

هودی شباهت زیادی به سویشرت و ژاکت دارد و وجه تمایز آن در این است که هودی کلاه دار است. به طور معمول، هودی از جنس نخ و پنبه است.جنس داخل بعضی از هودی ها پشم است. به طور کلی، تنوع هودی بسیار زیاد است و در جنس‌های مختلفی هم تولید و عرضه می‌شود.هودی به سه شکل جلو بسته، زیپ‌دار یا دکمه‌داربه فروش می‌رسد.کلاه،از ویژگی اصلی هودی است و آن را از دیگر لباس‌های پاییزه جدا می‌کند.معمولا افرادی که به لباس اسپرت و ورزشی علاقه مندند، هودی را هم دوست دارند.

سویشرت چیست؟

سویشرت شباهت زیادی به هودی دارد و همین موضوع باعث شده است که خیلی ها آن را با هودی اشتباه بگیرند. آنطور که به نظر می رسد، اولین سویشرت ها در قرن ۱۵ میلادی در اروپا ساخته شدند که جنس آنها از پشم گوسفند بود. اما بافت سویشرت‌های مدرن هم مثل هودی از نخ و پنبه است. وجه تمایز سویشرت با هودی در این است که سویشرت کلاه ندارد. سویشرت راهم مانند هودی میتوان در مدل های با زیپ یا دکمه تهیه کرد.پرطرفدارترینمدل سویشرت، شکل جلو بسته و بدون زیپ و دکمه آن است.در گذشته، سویشرت بیشتر در میان ورزشکاران محبوب بود؛ اما این روزها سویشرت کاربردغیرورزشی هم دارد. افرادی که به استایل کژوال و غیررسمی علاقه مندند، می‌توانند این لباس را به صورت روزمره استفاده کنند.از اواخر دهه ۹۰ میلادی، اکثر شرکت ها و برندهای معروف دنیا، لوگوی خود را روی سویشرت‌ها چاپ کردند و از این طریق کالای خود را به صورت غیر مستقیم تبلیغ میکردند.

سویشرت و هودی را با چی بپوشیم؟

اگر هودی یا سویشرت زیپ دار انتخاب کردید؛ می‌توانید یک تیشرت ساده یا طرح‌دار زیر آن بپوشید. اگر همسویشرت یا هودی شما جلو بسته است؛ می‌توانید آن را به عنوان یک لباس پاییزه بپوشید.

هودی رو با چی ست کنم ؟

سِت هودی با کت چرم

اگردوست دارید یک استایل متفاوت داشته باشید؛ کمی جسور باشید و شجاعت به خرجدهید! ترکیب هودی با یک کت چرم مردانه، بسیار استایل شما را جذاب می‌کند.درصورت تمایل می‌توانید کت چرم مردانه ی ترجیحا مشکی را با یک هودی به یکی از رنگ های زرشکی، طوسی، مشکی یا سفید بپوشید. همچنین میتوانید از رنگ های مکمل استفاده کنید چون ظاهر لباس‌های شما را بسیار چشمگیرترجلوه میکند. مثلا ترکیب یک هودی خاکستری با کت چرم مشکی و کفش اسپرت سفید و شلوار کتان مشکی  باعث میشود ظاهر شما بیشتر جلوه کند.

 سویشرت و هودی چه تفاوت هایی با هم دارند ؟ + خرید سویشرت و هودی با کیفیت

هودی با کت یا ژاکت

اگر می‌خواهید در زمستان یک لباس گرم و جذاب به تن کنید، هودی رابا یک کت یا ژاکت ترکیب کرده واستایل خود را متمایز کنید. اگر به این ترکیب علاقه دارید، باید تعادلی را بین رنگ هودی و کت حفظ کنید.در صورتی که تمایل دارید آن را با کت چرم ست کنید؛ بهتر است یک کت سبک انتخاب کنید چون چرم خود به تنهایی جنس گرمی دارد.بایک هودی خاکستری یا یکی دیگر از رنگ های خنثی، می‌توانید یک شلوار کتان مشکی یا جین آبی انتخاب و از اکسسوری‌های متفاوت استفاده کنید.

هودی با کاپشن

ترکیب هودی و کاپشن از مرسوم‌ترین و محبوب ترین استایل‌های زمستانی در میان جوانان است. هودی و کاپشن یک استایل کژوال و شهری به شمار می آیدو دانشجویان در زمستان می‌توانند این ترکیب را با یک کوله‌پشتی اسپرت کامل و جذاب کنند. برایجذاب تر و چشمگیرتر کردناستایل خود، می توانید یک هودی به رنگ کلاسیک، مثل طوسی یا مشکی را با کاپشن مورد علاقه‌تان بپوشید. برای داشتن یک انتخاب متمایز، میتوانید رنگ کاپشن تانرااز میان رنگ های روشن انتخاب کنید؛ مثالاً رنگ های زرد، قرمز و سرمه‌ای انتخاب هایمتفاوتیهستند.علاوه بر این، برای داشتنیک استایل مدرن و گیرا می‌توانید لباس های خود را با یک شلوار جین مشکی یا آبی و یک جفت کفش اسپرت دخترانه یا پسرانه همراه کنید.

سویشرت چیست ؟ + خرید سویشرت مردانه

هودی با پالتو

همراه کردن هودی با پالتو، از استایل‌های زمستانه جذاب برای آقایان است. برای داشتن ظاهری شیک و متفاوت، باید شجاع باشید و از ترکیب کردن لباس کژوال با رسمی نترسید. بسیاری از علاقمندان به مد، استقبال خوبی را از این استایل به عمل آورده اند.ترکیب هودی و پالتو برایمراسم‌های رسمی مناسب نیست ولی می‌توانید این لباس را با خیال راحت در یک قرار دوستانه بپوشید.در قرارهای دوستانه خود میتوانید یک هودی طوسی را بایک شلوار کتان مشکی یا جین آبی وپالتوی قهوه‌ای، کِرِم، شتری و مشکی بپوشید و از همیشه جذاب‌تر به نظربرسید.

هودی شیک

 هودی با کت جین

یک استایل جذاب و کژوال دیگر، ترکیب هودی و کت جین است. یک هودی سرمه‌ای، زرشکی یا خاکستری را به راحتی میتوانید با یک کت جین همراه کنید. در این استایل میتوانیداز کلاه کَپ استفاده کنید. پسران جوان به این استایل خیلی علاقه دارند و کلاه هودی خود را روی کلاه کپ خود می‌اندازند. شاید از نظر شما این استایل عجیب به نظر بر‎سد؛ اما طرفداران زیادی در زمینه ی استایل کژوال پیدا کرده است. خوانندگان راک معمولا تمایل دارند این استایل را با ترکیبشلوار اسلیم مشکی یا شلوار جین آزاد و بوت چرم بپوشند.

ست کردن هودی مردانه با لباس + خرید هودی مردانه

سویشرت را با چی بپوشیم؟

برای سویشرت هم مثل هودی استایل ها و ترکیب های خیلی جذابی وجود دارد که با پوشیدن آن ها میتوان شیک، متفاوت و خوش پوش بود. به طور مثال شما می توانید سویشرت را به همراه کت تک مردانه، پالتو، بارانی و یا پیراهن بپوشید.