همه افراد در فصل تابستان به دنبال لباسی هستند که علاوه بر راحتی، استایل شیک نیز داشته باشند و همچنین در فصل‌های گرم بسیار خنک باشد. استفاده از شلوارک نیازمند رعایت یکسری قوانین هست که در اینجا به صورت مختصر آنها را بیان می کنیم. شلوارک ها انواع مختلفی دارند که با هر کدام از آنها می‌توان سبک متفاوتی داشت اگر نیاز به راهنمایی در مورد شلوارک و انواع آن دارید، درادامه این مقاله، همراه ما باشید.

تعریف شلوارک

شلوار کوتاه که در اصطلاح عامیانه، به آن شلوارک گفته می ‌شود. از لحاظ اندازه تا روی زانو ، بالای زانو و تا ران پا را می پوشاند. شلوارک ها را می توان در مهمانی های دورهمی و استایل های غیررسمی استفاده کرد. فصل پر طرفدار آن تابستان است و در جنس ها و رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود و بسته به سلیقه و نوع استفاده شما می توانید از هر یک از آنها استفاده کنید.

انواع شلوارک

شلوارک ها بر حسب جنس، نوع کاربرد، رنگ ، طرح و اندازه آنها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که در ادامه به معرفی چند مدل از انواع شلوارک مردانه می پردازیم.

۱-شلوارک نخی

شلوارک های نخی به علت سبکی و جنس خنک و لطیف آن معمولاً در محیط خانه یا هنگام خواب استفاده می شود و به علت این که جنس این شلوارها نخی یا نخ پنبه می باشد؛ ممکن است مقداری رنگ دهی یا آبرفت داشته باشد. بنابراین، بهتر است هنگام خرید به این موضوع دقت داشته باشید.

۲-شلوارک ورزشی

شلوارک های ورزشی عموما از جنس پلی استر می‌باشند، زیرا این شلوارک ها به خاطر فعالیت زیاد هنگام پوشیدن آنها، باید از حالت کشسانی بالایی برخوردار باشد و همچنین مانع تبخیر عرق از سطح بدن نشود. شلوارک های ورزشی هم در سایز ها ، طرح ها و رنگ های گوناگون تولید می شوند. انواع برندهای مختلف در تولید شلوارک های ورزشی وجود دارند؛ بنابراین، شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود و بودجه‌ ای که برای این موضوع در نظر گرفتید؛ مبادرت به خرید شلوارک ورزشی کنید.

۳-شلوارک کتان

شلوارک کتان از جنس نخ می باشد، اما استحکام آن نسبت به شلوارک های نخی بیشتراست. این شلوارک ها برای استایل های غیررسمی و در مهمانی های دورهمی به راحتی می توانید، استفاده کنید. کتان نخ به علت استحکام و تنوع در زیبایی و رنگ بندی سبک رسمی تری نسبت به شلوارک های نخ پنبه دارد.

هنگام خرید شلوارک های ورزشی به کیفیت و دوام آن بسیار دقت کنید.

۴-شلوارک جین

جین همیشه طرفداران زیادی دارد. فرقی نمی کند چه لباسی باشد وقتی پای جین به میان بیاید هر سبک و استایلی را جذاب و زیبا می کند. جین این ویژگی را دارد که هم در تابستان و هم در زمستان و هم اینکه طیف های متفاوت رنگی آن را استفاده کنید.

فاکتورهای مهم هنگام خرید شلوارک مردانه

۱-توجه به اندازه

حتما دقت داشته باشید هنگام خرید شلوارک ،به سایز و اندازه آن دقت کنید. توجه به اندازه یعنی شلوارک بیش از حد تنگ یا گشاد نباشد . درعین حال که مناسب اندام شما می باشد؛ هنگام استفاده از آن احساس آرامش و راحتی نیز داشته باشید . قد شلوارک نیز نسبت مستقیمی با میزان راحتی شما دارد.

حتما بخوانید...
راهنمای انتخاب بهترین پالتوی مردانه

قابلیت هماهنگی شلوارک جین با انواع استایل ها بسیار بالاست

۲-طرح و مدل

شلوارک ها در طرح ها و مدل های مختلف تولید می شوند و شما می توانید با توجه به سبک و سلیقه شخصی خود از هر طرحی استفاده کنید ولی سعی کنید از طرح های هماهنگ با استایل خود بهره ببرید. اگر نمی خواهید از کیف استفاده کنید، سعی کنید شلوارک هایی بپوشید که دارای جیب باشند و بتوانید لوازم ضروری خود همچون کیف پول یا دسته کلید خود را در جیب شلوارک قرار دهید.

۳-رنگ

رنگ شلوارک معمولا بستگی به سلیقه شخصی فرد و همچنین هماهنگی با سایر لباس ها دارد. اما به طور کل سعی کنید در تابستان از رنگ های روشن استفاده کنید تا مانع جذب بیشتر گرما شود.

سعی کنید شلوارک طرح دار را هماهنگ با استایل خود ست کنید

۴-توجه به فصل

معمولا در فصل های سرد سال از شلوارک کمتر استفاده می شود . اما باز هم افراد بسیاری هستند که راحتی خود را در شلوارک می بینند و همواره از آن استفاده می کنند. شما می توانید در زمستان از رنگ های تیره تر با جنس های ضخیم پشمی و… استفاده کنید و در تابستان از جنس های خنک و رنگ های روشن یا شاد استفاده کنید.

نکات مهم هنگام استفاده از شلوارک

-سعی کنید هنگام پوشیدن شلوارک از جوراب های ساق کوتاه استفاده کنید و حتی الامکان جوراب از کفش شما مشخص نباشد.

-از پوشیدن شلوارک در موقعیت های رسمی یا نیمه رسمی بطور قطع خودداری فرمائید.

-سعی کنید در انتخاب رنگ شلوار با سایر گزینه های استایل خود هماهنگی و هارمونی وجود داشته باشد.

از پوشیدن شلوارک در مراسم نیمه رسمی و یا رسمی خودداری کنید

-هنگام خرید شلوارک به کاربرد آن توجه کنید که برای چه موقعیتی به آن نیاز دارید و باتوجه به آن رنگ و طرح و مدل آن را انتخاب کنید.

-سعی کنید هنگام پوشیدن شلوارک، اکسسواری هایی متناسب بااستایل غیررسمی استفاده کنید.

-شلوارک ها در کمرهای متنوع تولید می گردند بهتر است هنگام انتخاب نوع کمر شلوارک راحتی خود را اولویت قرار دهید.

-افراد سایز بزرگ هنگام خرید شلوارک دقت کنند که از شلوارک هایی با فاق بلند استفاده کنند.