شلوار جین مردانه، نسبت به مدل‌ های زنانه تنوع کمتری دارد. با این حال انتخاب درست مدل شلوار جین مردانه، تاثیر زیادی بر روی خوش تیپی آقایان می ‌گذارد. هنگام خرید شلوار جین مردانه، اصولی را باید رعایت کنید تا بتوانید شلوار جین ایده‌ آلتان را انتخاب کنید. ما در این مقاله تلاش کردیم که شما را در این انتخاب راهنمایی کنیم تا خریدی راحت و رضایت بخش داشته باشید. در راهنمایی که در این رابطه به شما ارائه دادیم، شلوار جین مناسب آقایان را بر اساس ریز نقش یا درشت هیکل بودن شان تقسیم ‌بندی کردیم و پیشنهاد های لازم را برای ایشان بیان کردیم.

شلوار جین مردانه مناسب برای لاغر اندام ها چه شکلی است؟

 

اگر شما هم از جمله افراد لاغر اندام باشید حتماً خیلی از اطرافیان شنیده اید که باید لباس‌های گشاد بپوشید تا اندام تان درشت به نظر برسند. اما به شما پیشنهاد می کنیم که این نصیحت را از این گوش بگیرید و از آن یکی در کنید! لباس‌های گشاد روی بدن افراد لاغر زار می ‌زنند. بنابراین، این دسته از آقایان، باید تمرکزشان را روی شلوار جین مردانه‌ ای بگذارند که فیت بدن آنها است. به ایشان دو نوع شلوار جین پیشنهاد می ‌کنیم که شلوارهای راسته یا         (Straight ) و شلوارهای جذب یا (Skinny) به ترتیب در این دو دسته قرار می گیرند.

شلوار راسته

اگر این مدل شلوار را روی زمین پهن کنید، خواهید دید که بین بخش بالا و پایین آن تناسب وجود دارد. یعنی مثل آن می ماند که یک خط صاف از بالای کمر شلوار تا پایین پای شلوار کشیده شود. مردان لاغر اندام، باید چنین شلواری انتخاب کنند تا بین بخش بالای زانو و پایین آن تناسب ایجاد شود و پاهایشان چاق ‌تر به نظر برسد.

شلوار راسته با یک خط صاف از بالا تا پایینشلوار جذب

یکی دیگر از گزینه‌ های مناسب برای آقایان لاغر اندام، استفاده از شلوار های جین جذب مردانه است. این شلوارها را بهتر است در مراسم های نیمه رسمی بپوشید چون، به دلیل ماهیت جذب و چسبانی که دارند، حرکت کردن را برای شما سخت می‌کنند.

شلوارهای جذب؛ مناسب افراد لاغر اندام
پای پرانتزی خود را بپوشانید

یکی از اشتباه‌های رایج در بین آقایان این است که با وجود داشتن پاهای پرانتزی، از شلوار هایی با مدل‌ جذب استفاده می کنند. بنابراین باید بگوییم که اگر شما هم پاهای پرانتزی دارید، حتما دور این انتخاب را یک خط قرمز پر رنگ بکشید و از شلوار های راسته استفاده کنید.

در طول زمان طرح های زیادی برای شلوار جین مردانه طراحی شده اند اما خیلی از آنها همیشه روی بورس نیستند؛ بلکه مدتی پرطرفدار می شوند و مدتی بعد از مُد می افتد. مثلاً امروزه مدل هایی از جین مد هستند که کهنه نما می باشند و یا در قسمت هایی پارگی دارند. شما باید در نظر بگیرید که این مدل ها می آیند و می روند و این ها هم روزی جای خود را به مدل های جدید تر خواهند داد. از طرف دیگر، مدل های اصلی برای شلوار جین وجود دارند که همیشه می توانید از آن ها خرید کنید. اصطلاحاً می توانید آن ها در زمینه شلوار جین را یک سبک بدانید. در ادامه ی این مقاله، ما این مدل ها را به شما معرفی می کنیم.

حتما بخوانید...
استایل مینیمال مردانه

جین های دمپا گشاد

این شلوارها از جمله مدل هایی هستند که دمپای تنگ و یا به اصطلاح لوله تفنگی ندارند؛ بلکه دمپای گشادی دارند و در پا آزاد هستند. هر چند که امروزه به دلیل پیروی مردم از ترند های مختلف، خیلی از این مدل استقبال نمی شود. جین های دمپا گشاد برای کسانی مناسب تر است که ساق پای پهنی دارند.

جین های دمپا گشاد و زیبای مردانهجین های گشاد

یکی از نکات مهم، هنگام خرید شلوارهای جین این است که شلوار جین باید در قسمت ران، کاملاً اندازه ی پای شما باشد. اما در این جا لازم است ذکر کنیم که یک استثنا برای جین های گشاد در این مورد وجود دارد ولی برای مدل های دیگر شلوار جین صدق می کند.

شلوار جین گشاد مدلی از شلوارهای جین است که نه تنها در قسمت دمپای شلوار، بلکه در همه ی قسمت های آن گشاد است. با این مدل از شلوار جین نمی توان هر چیزی پوشید. اما اگر از طرفداران هودی، تیشرت و یا سوییشرت های گشاد هستید؛ باید این مژده را به شما بدهم که بسیار با این مدل شلوار هماهنگ می شوند. اگر دوست دارید که یک پوشش راحت و جذاب برای پاییز داشته باشید؛ به شما توصیه می کنیم این لباس ها را با شلوارهای جین گشاد همراه کنید.

تفاوت انتخاب شلوار جین برای آقایان ریز نقش با آقایان درشت هیکل

جین های لوله تفنگی و یا باریک

این مدل از شلوارهای جین اسم های زیادی دارد و آن را به نام هایی از جمله جین پوستی ( معادل ترجمه تحت الفظی  skinny jeans)، تنگ، لوله تفنگی و دمپا باریک صدا می کنند. این مدل ها که نمایی قلمی و باریکی دارند؛ بیشتر برای افرادی مناسب می باشند که اندامی قلمی دارند. شلوارهای جین لوله تفنگی، طرفداران زیادی دارند و در حال حاضر هم از جمله مدل های محبوب به شمار می آیند. آقایان به شرطی که بتوانند به خوبی آن را با دیگر آیتم ها ست کنند، ست جذابی خواهند داشت و عالی به نظر می رسند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که علاقه دارید؛ لباستان دقیقا اندازه ی تن تان یا به اصطلاح فیت باشد، این مدل بسیار برای شما مناسب می باشد. این نکته را هم باید بدانید که اینگونه شلوارها برای جمع های خودمانی مناسب هستند.

شلوارهای لوله تفنگی، جذب بدن هستندجین های راسته و معمولی

اکثر مردم، این مدل جین را برای خرید انتخاب می کنند. در اصل، شلوارهای راسته طرفداران بی شماری در سراسر دنیا دارند. درواقع می توان گفت که این مدل از شلوار جین، یک شلوار جین معمولی بدون دمپای گشاد یا تنگ است و دقیقا حد وسطی برای تمام مدل های قبلی به شمار می آید. شما همیشه می توانید از این مدل شلوار جین استفاده کنید. همچنین این مدل شلوارها برای همه ی فیزیک های بدنی مناسب هستند. برای انتخاب درست شلوارهای راسته تنها کافی است که سایز مناسب بدن خودتان را بدانید. درواقع اگر بخواهیم خلاصه و راحت بگوییم این مدل از جین هم کاملاً اندازه است و هم برایتان فضایی را برای تنفس و تحرک باقی می گذارد.تفاوت انتخاب شلوار جین برای آقایان ریز نقش با آقایان درشت هیکل