اکسسوری ها همان لوازم جانبی هستند که در کنار آیتم های اصلی استفاده میشوند به همین جهت وسایلی مانند ساعت، عینک، دستبند، کمربند و … را اکسسوری می نامیم که اکسسوری های مردانه نیز بسیار زیبا و جذاب هستند که در این مقاله با چند مورد از آنها آشنا میشویم.

عینک ها

عینک های طبی و آفتابی از لوازمی هستند که اکثر قریب به اتفاقجمعیت جهان از آنها استفاده میکنند. فرقی نمیکند از کدامیک از این عینک ها استفاده میکنید؛ چه عینک آفتابی و چه عینک طبی باید یکسری از استانداردهای لازم را داشته باشند. البته این به این معنی نیست که حتما هر عینک گران قیمتی خوب است. موقع خرید عینک، باید به مواردی مثلکیفیت، میزان پوشش، ظاهر، راحتی و… اهمیت داد.عینک آفتابی نقش مهمی رادر استایل و شیک پوشی ایفا میکنند. بنابراین، بهتر است که خود را از تاثیر آن بی بهره نکنید. اگر رنگ خاصی را برای عینک خود در نظربگیرید؛ استایل متفاوتی خواهید داشت. اما مزیت مدل و رنگ های عمومی تر ایناست که میتوانید آن را با هر نوع لباسی ست کنید. عینک طبی مردانه

کراوات

استفاده از یک کروات شیک در قرارها و مهمانی های رسمی، زیبایی استایل شما چند برابر خواهد کرد. سعی کنید که رنگ کروات تان، مکمل رنگ بقیه لباس ها باشد تا استایلی همخوان داشته باشید. بهتر است در قرارهای کاری از کراوات هاییاستفاده کنید که رنگتیره دارند.

کروات

کیف پول

کیف پول یکی از کاربردی ترین اکسسواری هاست. با استفاده از کیف پول،می توانید کارت های بانکی و پول های نقدی خود را مرتب کنید و نظم ببخشید. بهترین جنسی که میتوان برایکیف پول سراغ داشت، چرم استکه توصیه میشود هم رنگ دیگر لوازم چرمی تان باشد. درواقع کیف پول و کیف های دوشی چرم به استایل شما اعتبار می بخشند.

کیف پول شیک

ادکلن و عطر

شاید بگویید ادکلن ها یکی از لوازم ضروری هستند و نمی توان آن رااکسسوری به حساب آورد؛ اما به طور کلی، عطر و ادکلن در دسته اکسسوری قرار میگیرند. علاوه بر رایحه خوش،از دیگر نکات مهم هنگام خرید ادکلن، ماندگاریآناست. هیچگاه از تاثیر ادکلن غافل نشوید چون هرچقدر خوشبو تر باشید، جور دیگری افراد را تحت تاثیر قرار خواهید داد. پس برای تکمیل استایل تان حتما از عطر و ادکلن استفاده نمایید.

جاسوئیچی

اگر ماشین دارید، استفاده از جاسوئیچی فابریک خود ماشین میتواند یک ایده ی مناسب و درخور باشد. اما اگر تمایل دارید که جاسوییچی شیک تر و زیباتری داشته باشید؛ بهتر است از انواع فلزی آن استفاده کنید چون ترکیب آن در کنار کلیدهای فلزی زیباتر خواهد بود. همچنین مدل های فلزی آن دیرتر خراب میشوند.

ساعت

یک ساعت مچی، استایلآقایان را جذاب تر و دیدنی تر خواهد کرد چون ساعت های لوکس و شیک توجه ها را به سمت خود جلب میکند و شخصیت بالایی به فرد میبخشد. اگر بند ساعت تانفلزی است؛ سعی کنید آن را با رنگ انگشتر یا هر وسیله ی فلزی دیگری که دارید؛ ست کنید. این نکات هرچند ریزبینانه و کوچک،اما باز هم بر استایل شما تاثیر گذارند.

ساعت مچی مردانه

دستنبد

جوانان علاقه ی زیادی به استفاده از اکسسوری هایی مثل دستبند استفاده دارند که بسیار هم شیک است. استیل، چرمیا حتی ترکیب چرم و طلا بسیار برای دستبند، جذاب خواهد بود. یک دستبند ساده طلا را حتی میشود با یک گردنبند شبیه آن ست کرد.

انگشتر

انگشتر از پر کاربردترین اکسسوری و جواهرات مردانهاستو در بین آقایانمحبوبیت زیادی همدارد.انگشترها را همباید مثلدیگر اکسسوری ها، متناسب با سایز و جنسلباس انتخاب کرد.

گردنبند

ترکیب گردنبند های مردانه با یک تی شرت و پیراهن اسپرت مردانه بسیار زیبا خواهد شد. اما حواستان باشد در استفاده از گردنبند زیاده روی نکرده و از دو یا چند مدل گردنبند به صورت همزمان استفاده نکنید. هنگام انتخاب گردنبند،طول، سایز و ضخامت گردنبندیا زنجیر آن را در نظر بگیرید. سعی کنید گردنبند را متناسب با سایز گردن خود، انتخاب کنید.

حال نوبت آن است که به بررسی یکسری نکات کلی در مورد استفاده از اکسسواری ها بپردازیم. این نکات بسیار مهم هستند و با به کارگرفتن آن ها میتوانید استایلی اصولی و شیک داشته باشید که توجه همگان را به سمت شما جلب میکند.

همزمان از تعدادزیادی اکسسوری و جواهرات استفاده نکنید

هنگام استفاده از جواهرات و اکسسوری ها، حتما سعی کنید که به اندازه از آن ها استفاده کنید وبه شکل اغراق آمیز آن ها را به کار نگیرید. جواهرات شاید آخرین چیزی باشد که می‌پوشید؛ اما اولین چیزی است که دیده می‌شود.بنابراین، باید هنگام استفاده از آن ها دقت زیادی را به عمل آورد. همین قدر که از دو الی سه وسیله برای تکمیل پوشش تان استفاده کنید؛ کافیاست. با این حال در مهمانی ها و تفریحات دوستانه می توانید از تعداد بیشتریهم استفاده کنید و مشکلی ندارد. آنچه که اهمیت دارد این است که با استایل شما سازگار باشد و بیش از حد معمول جلب توجه نکند.

ساعت مردانه

استفاده از اکسسوری های متفاوت

همانطور که دیدید اکسسواری های مختلفی وجود دارند. درنتیجه قبل از استفاده از آن باید در نظر بگیرید که به چه موقعیتی قرار است بروید و اینکه آیا اکسسوری مورد نظرتان برایمکانی که قرار است در آنجا حضور یابید مناسب است یا خیر. این ها همه مواردی هستند که قبل از استفاده از یک اکسسوری خاص باید به آن توجه کرد.اگر خواستید به یک مصاحبه شغلی یا جلسه کاری بروید؛ باید از اکسسوری های رسمی مثل ساعت بند چرمی استفاده کنید که ظاهر شما را رسمی نشان میدهد. اکسسواری هایی مثل گردنبند که تم غیررسمی دارند برای این مواقع مناسب نیستند.

اکسسوری متناسب با رنگ پوست

از دیگر مواردی که هنگام انتخاب اکسسواری ها در نظر داشت هماهنگی آن ها با پوست بدن است. اگر به این نکته توجه کنید؛جلوه آن روی پوست شما بیشتر خواهد بود.

پیشنهادها برای تناسب اکسسواری با رنگ پوست ها مختلف:

رنگ پوست سرد: پلاتین، نقره و طلای سفید رنگ پوست گرم: برنج،  طلای زرد و رزگلد رنگ پوست خنثی: فلزات سفید و زرد

و اکسسوری های چرمی و دیگر جنس ها برای همه پوست ها مناسب است.

استفاده از اکسسوری مناسب با فرم بدن

مورد آخر تناسب فیزیک بدن با اکسسوری است. برای مثال دستبند و یا ساعت های ظریف مناسبافرادی که اندام درشتی دارند، نیست چون هم از جذابیت اکسسوری کم میشود و هم استایل آنها را به هم میزند.این موضوع برای افراد لاغر اندام هم صدق میکند و آنان نباید از اکسسواری های درشت و بزرگ استفاده کنند. پس اکسسوری خود را متناسب با هیکل تان انتخاب کنید تا جذابیت آنها بیشتر شود.