اگر به دنبال ایده هایی برای ست کردن شلوار جین مردانه هستید؛ باید بگوییم که پوشیدن آن با تیشرت مردانه، حتما یک ترکیب شیک و جذاب خواهد بود. آنچه ما در این مطلب به آن خواهیم پرداخت چگونگی روش های ست کردن شلوار جین مردانه است. بنابراین اگر شما هم مانند عده ی کثیری از مردم جهان طرفدار شلوار جین هستید و از آن بیشتر از انواع دیگر شلوار استفاده می کنید؛ حتما مقاله ی ما را تا انتها مطالعه بفرمایید.

جین واژه ای فرانسوی به معنای آبی است. شلوار جین یا همان شلوار لی از پارچه دنیم تهیه می شود که نوعی پارچه کتان با بافت ضخیم و راه راه است. در اصل دنیم برگرفته از نام شهری بوده است که این پارچه در آنجا تولید میشده است. کلمه “د” به معنای “از” و نیم نام شهری در فرانسه می باشد. شلوار های لی در تن بسیار شیک و زیبا جلوه می کنند و ست کردن آنها با بقیه لباس ها معمولاً کار راحتی است.

انواع مدل های ست کردن شلوار جین مردانه

شلوار جین برای تمام سنین مناسب است و زیبایی و راحتی آن در ست شدن با دیگر لباس ها موجب شده است که از جمله لباس های پرطرفدار باشد. همچنین چند دهه است که در کشورمان وجود دارد و مردم از آن استفاده و استقبال بی نظیری به عمل آورده اند. برای اینکه مثل همیشه خوش تیپ و شیک پوش باشید؛ لازم است که شلوار جینی که به تن دارید با دیگر لباس ها و آیتم هایی که پوشیده اید؛ هماهنگ باشد. انتخاب شلوار مناسب تاثیر زیادی بر داشتن یک استایل زیبا دارد؛ به این ترتیب، ترکیب آن هم با هر لباسی ممکن خواهد بود. در این جا به چگونگی ست کردن اصولی شلوار جین مردانه می پردازیم.

انتخاب شلوار جین مناسب

قدم اول برای داشتن یک ست زیبا و هماهنگ با شلوار جین؛ انتخاب یک شلوار لی مناسب است. حال سوالی که پیش می آید این است که یک شلوار جین مناسب، باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟ برای یافتن جواب این سوال به نکاتی که در ادامه به آن میپردازیم، توجه کنید.

سادگی شلوار جین؛ زیبایی در سادگی است!

هنگام خرید شلوار جین، بهتر است از انتخاب شلوار هایی با رنگ خیلی روشن یا خیلی تند اجتناب کنید. به علاوه، شلوارهایی که دارای تزیینات اضافه هستند مثل شلوارهایی که دوخت های رنگی بر روی جیب های پشت دارند و یا لی های پاره و سنگشور که توی چشم می زنند، انتخاب های مناسبی نیستند. البته که شاید این مدل شلوارها زیبا و شیک به نظر برسند؛ اما به دلیل اینکه توجه ها را به سمت خود جلب میکنند، دیگر نمیتوان آن را به عنوان مرکز استایل در نظر گرفت و همچنین این موضوع، موجب برهم زدن یکدستی استایل میشود. بهترین انتخاب برای شلوار جین مردانه، شلوارهای تیره رنگی مانند مشکی، سورمه ای، آبی تیره و خاکستری با تناژ رنگی یکدست میباشد. به هیچ وجه نیمتوان شلوارهای ژاپ دار و سنگشور را جزء بهترین و مناسب ترین گزینه های انتخابی دانست.

نمونه ای از یک شلوار ساده

فیت مناسب شلوار جین

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچگاه یک شلوار فیت و مناسب خیلی گشاد یا خیلی تنگ نیست. بنابراین بهترین اندازه ی شلوار، بین این دو حالت است؛ ضمن اینکه شلوار باید با فرم بدنتان هم متناسب باشد. در نتیجه، شلوار جین مردانه فیت متوسط با مدل راسته را میتوان از بهترین گزینه ها برای آقایان خوش پوش نامید و شلوار های لی با مدل دمپا گشاد و یا دمپا تنگ در اولویت های بعدی قرار میگیرند.

نمونه ای از شلوار با فیت متوسط

شلوار جین با کیفیت مناسب

همیشه لازم است این نکته را مد نظر داشته باشید که شلوارهای جین گران قیمت، علاوه بر اینکه از نظر کیفیت و جنس بهتر از شلوار های جین ارزان قیمت می باشند، از نظر ظاهری هم بسیار شیک تر هستند. بنابراین بهتر است به جای خریدن تعداد زیادی شلوار ارزان قیمت و به درد نخور، تعداد کمی شلوار جین با ظاهر شیک و چشمگیر تهیه کنید. در اصل پیشنهاد میشود همیشه این ضرب المثل انگلیسی را آویزه ی گوش تان کنید که می گوید ” من آنقدر ثروتمند نیستم که وسایل ارزان بخرم”. یعنی شاید این لباس ها قیمت ارزان تری داشته باشند؛ اما به دلیل جنس بی کیفیتی که دارند، مدام مجبور به عوض کردن آن ها و خرید یک نمونه ی تازه می شوید و در نهایت مقدار پولی که هزینه میکنید، بسیار بیشتر از حالتی میشود که از همان ابتدا نمونه ی باکیفیت تر را میخریدید. بنابراین، حتما هنگام خرید علاوه بر توجه به ظاهر پارچه مثل اندازه بودن، سادگی و رنگ آن، به کیفیت و جنس پارچه هم توجه کنید چون برای پارچه جین، مواردی مثل میزان کشسانی پارچه، کیفیت بخیه ها و محکم و بادوام بودن  آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

شلوارهای جین باکیفیت

چند اصول مهم و اساسی برای ست کردن لباس با شلوار جین مردانه:

اصل اول برای ست کردن و هماهنگ کردن هر لباسی با دیگر آیتم های استایل خود، توجه به موقعیتی است که قرار است این لباس ها در آن استفاده شود. بنابراین، هنگامی که می خواهید، شلوار جین خود را با بقیه ی لباس هایتان ست کنید؛ باید به میزان رسمی بودن یا نبودن مکان توجه کنید. مثلاً برای حضور در موقعیت های نیمه رسمی، بهتر است شلوار جین را با لباس ها و آیتم های رسمی مثل کت و شلوار بپوشید. در این جور مواقع، انتخاب شلوار یکدست تیره مناسب تر خواهد بود. سپس، کفش خود را از میان کفش های رسمی یا نیمه رسمی که از جمله ی آن ها میتوان به بوت چلسی یا بوت بند دار اشاره کرد، انتخاب کنید. در آخر هم سعی کنید؛ نوع پیراهنی که انتخاب میکنید، بیشترین هماهنگی را با دو آیتم قبلی داشته باشد.

هماهنگی استایل جین با دیگر آیتم ها

قبل از ترکیب لباس هایتان به این نکته هم توجه کنید که لباسی انتخابی شما، با بقیه ی لباس ها و آیتم های شما از جهات مختلفی مثل فیت و اندازه بودن هماهنگی و تطبیق داشته باشد. برای واضح شدن مطلب به این مثال ها توجه کنید: 1. ست کردن شلوار جین مردانه با فیت تنگ به همراه پیراهنی بزرگ، هرگز نمی تواند انتخاب مناسبی باشد. 2. همچنین پوشیدن شلواری با فیت متوسط و یک کت تنگ ترکیب نامتوازنی خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب لباس، یکسان بودن فیت و ترجیحاً متوسط  بودن آن را در نظر داشته باشید.