انواع مختلف کفش برای لستایل آقایان وجود دارد ازجمله آن میتوان اسنیکرزها رو نام برد اکثرا برای نام بردن کفشهای ورزشی از واژه اسنیکرز استفاده میکنند اما اینکه تفاوت اسنیکرز و کفش های ورزشی در چیست و چه مدل هایی دارد دراین مقاله به آن پرداخته شده است.

اسنیکر چیست؟

اسنیکرز (sneakers) که امروزه بجای تمام کفش های کتونی یا ورزشی مورد استفاده قرارمیگیرد و از لحاظ شکل ظاهری تمام کفشهایی که از کف کاملا صاف و جنس پلاستیک ساخته میشوند اسنیکرز گفته میشود.

 

تاریخچه اسنیکر:

برای اولین بار واژه اسنیکرز برای کفش های تنیس بکار برده شد، چون کفشهای تنیس برلکس کفشهای زمخت آن زمان، بگونه ای ساخته شده بودند که هیچ صدایی هنگام راه رفتن یادویدن تولید نمیکرد بهمین دلیل برای نامیدن آن از واژه sneak بمعنی راه رفتن بی سرو صدا استفاده شد. امروزه عمدتا از واژه اسنیکرز برای نامیدن کفشهای کتونی و ورزشی بکار میرود، اما گاهی بامعنای قدیمی خود یعنی کفش هایی با کف صاف و لاستیکی نیز بکار میرود.

انواع اسنیکرز

۱-اسنیکر ساده

این مدل جز پرطرفدارترین نوع اسنیکر میباشد راحتی استفاده از آن بویژه برای پیاده روی و محل کار و همچنین قیمت پایین تر آن نسبت به سایر مدل های اسنیکر از جمله مواردی است که این مدل رایج و پرطرفدار ایت. از طرف دیگر این مدل با اکثر استایل های کژوال و غیررسمی شما ست میشود.

۲-اسنیکر مچی

این مدل مچ پای شما رو میپوشاند، و در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه میشود و طرفداران خاص خودرا  دارد بویژه برای علاقمندان استایل غیررسمی این مدل حتما در سبد خرید آنها جای دارد. استفاده از اسنیکر مچی محدود به فصل خاصی نیست ولی برای استایل های پاییزه گزینه بسیار خوبی بشمار میرود.

۳-اسنیکر ساق دار

این مدل که در گذشته مورداستفاده بسکتبالیست ها بود بمرور طرفداران خاص تود را پیدا کرد و بخاطر طرح و استحکام از آن در برخی استایل های خود استفاده میکنند.

 

اسنیکر مردانه

 

۴-اسنیکر رسمی

این مدل اکثرا در جنس چرم یا جیر ساخته میشوند از لحاظ طاهری شبیه به اسنیکر ساق کوتاه هستند اما این مدل توسط شرکت های کفش ورزشی تولید نمیشوند. این مدل درعین حال که راحتی و استحکام اسنیکرهای ورزشی را دارد بعنوان یک کفش برای استایل نیمه رسمی گزینه خوبی است.درایران این مدل به کالج معروف است.

اسنیکر مردانه

۵-اسنیکر اسکیت برد

این مدل نیز شباهت زیادی به انواع اسنیکر ساق دار و مچی دارد . بعلت اینکه کفش مخصوص ورزش اسکیت برد باید کفی صاف و پلاستیک داشته باشد شرکت های معروف اسنیکر نیز کفش اسکیت برد تولید میکنند.

۶- اسنیکر مخصوص دویدن(running sneakers)

ازآنجایی که پیاده روی های طولانی با کفش کف صاف توصیه نمیشود کمپانی های اسنیکر نوع جدیدی از اسنیکر تولید کردند که درعین حال که راحتی و استحکام دیگر اسنیکر ها رو دارد کف کفش کاملا صاف نیست و منحنی کوچکی دارد این کفش ها برای پیاده ردی های طولانی و دویدن طراحی شده و کیفیت فوق العاده بالایی دارد.

 

تفاوت کفش اسنیکر با ورزشی

اسنیکر که قبلا هم درمورد آن توضبح داده شد کفشی است که کف آن صاف و ازجنس پلاستیک است که مصارف گوناگون دارد ورزش، پیاده روی، رسمی و… اما کفش های ورزشی کفش هایی هستند که کف آنها اصلا صاف نیست بهمین دلیل استاندارد محسوب میشوند و برای راه رفتن و دویدن و ایستادن های طولانی بسیار مناسب هستند. اما امروزه کمپانی های معروف سازنده اسنیکر کف آن را کمی حالت دار میسازند تا این مشکل از نظر استاندارد بودنش رفع شود.بنابراین اگر از طرفداران اسنیکر هستید و استفاده طولانی مدت در طی روز دارید بهتر است از کمپانی های معروف که حداکثر استاندارد را رعایت کرده اند خرید نمایید یا از کفی های طبی استفاده فرمایید.

حتما بخوانید...
هشت لباس تطبیق پذیر مورد نیاز برای کمد لباس آقایان

بهترین برندهای حال حاضر اسنیکر

-کانورس

-ونس

-آدیداس

-ایرمکس نایک

-چرمی گوچی

-اسکیت برد ۳۶۱ درجه

-دی سی

-جوردن

 

اسنیکر مردانه

ویژگیها، مزایا و معایب اسنیکر

– اسنیکرها از رویه پارچه ای و نرم ساخته شده که براحتی میتوان آن را پا زده و استفاده نمود بخاطر همین ویژگی نیز تبادل هوا با درون کفش درجریان است که باعث میشود پا در استفاده طولانی مدت عرق نکند و بونگیرد  .

-زیره اسنیکرها نیز از کفی قابل انعطاف ساخته شده بنابراین برای دویدن و پیاده روی ازاین لحاظ کاملا مناسب هستند.

-از نظر وزنی بسیار سبکتر از سایر مدل های کفش های اسپرت میباشد

-قابل ست شدن با انواع شلوارها و لباس ها و استایل ها در انواع رنگ و مدل های متنوع.

-اسنیکرها بعلت کف صاف خود برای فعالیتهای طولانی مدت گزینه مناسبی بشمار نمیروند اما بتاین وجود کمپانی های مطرح اسنیکر به فکر این مشکل بوده اند و اسنیکرهایی تولید کرده اند که کف آن کمی حالت دار است و مناسب با آناتومی پا میباشد.

اسنیکرها در انواع مدل بند دار و بدون بند و مدل ها و رنگهای مختلف تولید میشوند.

 

اسنیکر مردانه