در مورد استایل راحتی مردانه چه میدانید؟ اوقاتی پیش می آید که آقایان اصطلاحا حوصله خیلی صاف و اتوکشیده بودن را ندارند و دوست دارند با یک تیپ خیلی راحت مخصوصا در فصل تابستان بیرون بروند. اما باید بدانیم حتی همین راحت بودن و راحت پوشیدن هم نیازمند رعایت نکاتی است و استایل راحتی مردانه بمعنی پوشیدن لباسهای راحتی خونه نیست و تفاوت دارند، یک استایل راحتی مردانه پوششی است که درعین حال که درآن راحت هستید شیک و بروز هم بنظر برسید اگر میخواهید نکات لازم هنگام انتخاب یک لباس راحتی مردانه را بدانید با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تعریف کلی استایل راحتی مردانه

استایل راحتی که میتوان بنوعی آن را کژوال دانست سبکی است که درآن هیچگونه محدودیتی از نظر نوع، رنگ ، سایز و… وحود ندارد و شما در درجه اول باید براحتی لباس توجه کنید بعد به سایر آیتم های موردنیاز برای استفاده از یک لباس. بهتر است بگوییم استایل راحتی مردانه در واقع میتواند ترکیبی از استایل های مختلف باشد بدون توجه به رعایت تمام نکاتی که در هراستایل بصورت جداگانه باید رعایت شود، در این استایل میتوانید برخی از آنها را رعایت کنید.

قوانین استایل راحتی مردانه

۱-سایز لباس

شما باید در لباس راحت باشید ولی راحتی به آن معنا نیست که آنقدر گشاد باشد که گویی میخواهید جلوی تلویزیون لم بدهید یا با استایل هیپ هاپ اشتباه بگیرید و نه آنقدر تنگ و چسبان باشد که بنوعی خودتان احساس کنید یک لباس خیلی رسمی پوشیده اید همینکه حین حرکت راحتی کافی را داشته باشید و باصطلاح برای تنگ و گشاد بودن آن اذیت نشوید کفایت میکند.

۲-ساده پوشی

درسته که در این استایل هیچگونه محدودیتی وجود ندارد اما توجه داشته باشید شما میخواهید تیپی داشته باشید ک درعین راحتی زیبا هم بنظر برسد پس حتما دقت کنید تمام آیتم هایب ک برای پوشیدن درتظد میگیرید درهمان حال که باهم هماهنگ هیتند حتی المقدور ساده باشند از پوشیدن طرح های خیلی شلوغ و پر زرق و برق اجتناب کنید تا ماهیت راحتی بودن لباس را زیر سوال نبرید.

۳-توجه به جزئیات و اکسسواری

استایل راحت به معنای شلخته بودن نیست. توجه کنید هرگونه استایلی با جزئیات و اکسسواری منطبق با آن استایل هماهنگ میشود سعی کنید ساعت و کمربند یا دستبندی که استفاده میکنید درنهایت جذابیت ساده و دوراز تجملات باشد.شما حتی میتوانید دراین استایل از کراوات هم بعنوان اکسسواری استفاده کنید اما نه لزوما خیلی صاف و اتوکشیده .

 

انتخاب اکسسواری متناسب با لباس راحتی به جذابیت استایل شما می افزاید.

۴- توجه به برند

گاهی ممکن است حتی برای افرادی که برند باز هستند انتخاب لباس هایی که جزء برند خاصی نمی باشند در این استایل مورد توجه قرار بگیرد در نتیجه همیشه به برند لباس توجه نکنید زیرا نکته اساسی در این استایل در درجه اول راحتی آن می باشد نه برند آن.

 

اکنون که با قوانین کلی یک استایل راحتی مردانه آشنا شده اید زمان مناسبی است تا در مورد آیتم هایی که مورد نیاز برای یک استایل راحتی است اطلاعاتی داشته باشید:

– جنس پارچه

در استایل های راحتی نیز همانند سایر استایل ها با توجه به جنس پارچه و لباس ای که در آن استایل می‌خواهید بپوشید نیز حائز اهمیت است معمولاً اکثر افراد در پارچه هایی با جنس های نخی یا نخ پنبه بسیار راحت هستند اما هستند مدل لباس هایی که افراد در آن راحت هستند اما جنس آنها لزوماً نخ یا نخ پنبه نیست بنابراین در این استایل اولاً باید راحتی خود را در نظر بگیرید سپس به دنبال جنس پارچه باشید به عنوان مثال پارچه های پس از جنس پارچه هایی هستند که معمولاً در استایل‌های خیلی رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند از طرف دیگر پارچه هایی مثل الیاف های مصنوعی یا حتی خود الیاف های طبیعی که نوعی از پارچه های نخ پنبه حساب میشوند برای استایل مناسب به نظر می‌آید.

حتما بخوانید...
تفاوت استایل کژوال با استایل خیابانی

 

کیفیت جنس و رنگ لباس در استایل راحتی به زیبایی استایل شما کمک میکند.

-کاربرد

قبل از اینکه برای استایل راحتی خود یک نوع لباسی را انتخاب کنید پیش خود فکر کنید که آیا این لباس برای استایل مناسب است یا برای جایی که می‌خواهم بروم مناسب است به عنوان مثال ممکن است در یک کت و شلوار راحت باشید ولی برای رفتن به پارک گزینه مناسبی نباشد.

 

قبل از انتخاب لباس راحتی به کاربرد و مکانی که قرار است آنرا استفاده کنید دقت کنید.

-رنگ

در استایل راحتی انتخاب رنگ کاملا به سلیقه شخصی شما و سایر لباس هایی که پوشیده اید بستگی دارد و این به این معنی است که شما می توانید هر رنگی را با توجه به فصلی که در آن هستید انتخاب کنید حتی ممکن است شما در فصل سرد سال باشید اما به حالی رنگ‌های شاد و روشن استفاده کنید این موضوع با استایل راحتی در تضاد نیست.

-اندازه

همانطور که در قسمت های قبل ذکر شد اندازه یک لباس پاک طور بسیار مهم می باشد بنابراین سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که در عین راحتی کاملا اندازه شما باشد نه خیلی گشاد و نه خیلی چسبان.

در اینجا سعی می کنیم چند مورد از استایل های راحتی که عموما مورد پسند آقایان می باشد را برای شما ذکر کنیم .

نمونه استایل های راحتی

۱- سفید پوشی اما با اکسسوری های رنگی در این مورد شما می توانید به عنوان مثال شلوار کتان سفید رکابی سفید و پیراهن سفید بپوشید اما می توانید دکمه های لباس را کاملاً باز یا حتی به صورت نیمه ببندی و در عین حال از اکسسوری های رنگی استفاده کنید به عنوان مثال کمربند ساعت کفش و حتی دستمال گردن ست انتخاب کنید در این مورد اکسسوری ها می توانند هر رنگی که شما می‌خواهید باشند اما توجه به این نکته که اکسسوری ها در یک طیف رنگی یا کاملاً یک رنگ باشند مهم است.

۲-پیراهن های اسپرت دو جیب همراه با شلوار کتان یا جین این پیراهن ها میتوانند با توجه به رنگ شلوار از انواع رنگبندی استفاده کنید.

۳-پرطرفدارترین استایل راحتی استفاده از تیشرت نیم آستین بهمراه شلوار جین یا کتان میباشد دراین نوه سبک معمولا رنگ تیشرت و شلوار متضاد انتخاب میشوند بعنوان مثال تیشرت یقه گرد یا هفت سفید با جین سورمه ای تیره.

۴-تیشرت آستین کوتاه یا بلند بهمراه شلوار جین دمپا گت و ونس همرنگ تیشرت.

۵- هودی و شلوار بگ دراین سبک سعی کنید رنگهای هودی و شلوار دریک طیف رنگی باشند.

۶-تیشرت آستین بلند رنگ تیره همراه با شلوار کتان مشکی و صندل مشکی ساده‌

۷-شلوار اسلش یهمراه با تیشرت لانگ دراین مورد معمولا تیشرت ها طرحدار انتخاب میشوند.

 

استایل راحتی بمعنای یک ست شلخته نیست و هماهنگی رنگ نکته بسیار مهمی میباشد.