یکی از مواردی که افراد هنگام خرید لباس باید در نظر بگیرند، اندازه ی قدشان است. هر اندامی هم که داشته باشید با انتخاب صحیح لباس می توانید ایرادات اندام خود را بپوشانید . بنابراین، آقایان کوتاه قد هم اگر انتخاب صحیح داشته باشند، می توانند کاری کنند که بلندتر به نظر برسند .اگر شما هم از آن دست آقایانی می باشید که از قد کوتاه خود ناراضی است و دوست دارید با بکار گیری یکسری راهبردها قد خود را چند سانتیمتر بلندتر جلوه دهید؛ باید بدانید که چنین چیزی ممکن است و راهکارهایی برای آن وجود دارد. با این راهکارها می توانید تغییراتی در ظاهر خود ایجاد کرده و بلند تر به نظر برسید. اگر دوست دارید با چندتا از این راهکارها آشنا شوید؛ در ادامه با همراه باشید.

در انتخاب رنگ دقت کنید

برای اینکه قدتان بلندتر به نظر برسد؛ باید به رنگ لباس خود هم دقت کنید. برای این کار بهتر است رنگ پیراهن و شلوار خود را از میان رنگ های هم خانواده انتخاب کنید. لباس های خود را می توانید از طیف رنگی متفاوت هم انتخاب کنید؛ اما دقت کنید که سایه هایی نزدیک به هم داشته باشند. همچنین توصیه می شود از پوشیدن پیراهن با آیتم هایی به رنگ متضاد آن، پرهیز کنید. چنانچه دو لباس به رنگ های متفاوت را می پوشید و یا از تن های مختلف یک طیف رنگی استفاده می کنید؛ پیشنهاد می شود که شلوار را تیره تر از پیراهن تان انتخاب کنید. در نتیجه، با پوشیدن کفش تیره و شلوار تیره تر از پیراهن، قد تان را از آنچه که هست بلندتر نشان می دهید.

آقایان قد کوتاه در انتخاب رنگ دقت کنید

آقایان کوتاه قد از الگوهای عمودی استفاده کنند

اگر دوست دارید کشیده تر و لاغر تر به نظر برسید؛ می بایستی از الگوهای عمودی استفاده کنید. هنگام انتخاب این الگوها، یک گزینه ی مناسب، می تواند انتخاب خطوط عمودی پیوسته و باریک تر باشد. هرگز لباس هایی را که خطوط افقی دارند؛ انتخاب نکنید چون این لباس ها با جلب کردن توجه به دو طرف بدن، قد شما را از چیزی که هست، کوتاه تر نمایان خواهند کرد. همچنین آقایان قد کوتاه می توانند از پیراهن هایی که نقش و نگارهای آنها به سمت بالا کوچکتر می شود هم استفاده کنند تا بلند تر به نظر برسند.

انتخاب پیراهن مناسب افراد قد کوتاه

پیراهن باید به قدر کافی بلند باشد تا بتوانید پیراهن را داخل شلوار قرار دهید. همچنین باید به قدر کافی گشاد باشد تا پیراهن بیش از حد به بدنتان نچسبد. برای افراد قد کوتاه، پیراهن های تهیه شده از پارچه های ضخیم و سفت مناسب تر است. به علاوه، لباس هایی که رنگ ساده دارند؛ جذابتر از لباس هایی هستند که الگو دارند. اگر هم از کروات استفاده می کنید؛ بهتر است که کروات بیش از حد پهن نباشد و پایینش آن هم صاف نباشد.

آقایان قد کوتاه، پیراهن را داخل شلوار قرار دهید

پیراهن های سایز خود را انتخاب کنید

آقایان قد کوتاه باید لباس هایی را انتخاب کنند که دقیقا اندازه آنهاست و کاملاً روی تن شان می نشیند. پوشیدن لباس هایی که اندازه آنها نیست، باعث می شود که کوتاه قد تر به نظر آیند. انتخاب لباسی که یک سایز از شما بزرگتر است و زیر بغل آن هم به این خاطر آویزان است و یا آستین هایش پایین تر از حد استاندارد می ایستد، قد شما را کوتاهتر نشان می دهد. بنابراین، بهتر است که آقایان کوتاه قد، از خرید لباس های اورسایز اجتناب کنند. اگر نمی توانید لباسی را سایز خود در بازار پیدا کنید؛ بهتر است یا لباسی را به خیاط سفارش دهید که برایتان بدوزد و یا لباس مورد نظر خود را به یک خیاط دهید تا آن را برای شما تنگ و اندازه کند. هر چند که برندهای زیادی هستند که پیراهن هایی کوچک تر از سایزهای نرمال طراحی می کنند.

حتما بخوانید...
انتخاب یقه ی پیراهن برای صورت های گرد و کشیده

پیراهن مناسب اندام خود را بپوشید

پیراهن های با نسبت کوچک تر را انتخاب کنید

برای بلندتر نشان دادن قد خود، می توانید از پیراهن هایی با جیب های نزدیک به هم  استفاده کنید.همچنین پیشنهاد می کنیم، پیراهن هایی را انتخاب کنید که یقه های باریک تر دارند. هنگام انتخاب کت و شلوار هم، کتی را بپوشید که دکمه های کمتری دارد و شلواری را انتخاب کنید که کمی کوتاه تر از حد معمول است. اگر برگردان یقه باریک و نوک تیز باشد؛ اندام شما کشیده تر نشان داده می شود. برای شناخت نسبت ها می توانید لباس هایی را که در کمدتان وجود دارد با هم مقایسه و مناسب ترین آن را انتخاب کنید.

پیراهن هایی بپوشید که نسبت کوچکتر دارند

اکسسوری های مناسب را انتخاب کنید

برای اینکه قد بلند به نظر برسید؛ نباید در انتخاب اکسسوری ها اشتباهی کنید. اگرچه ممکن است این ها، آیتم های کوچکی به نظر برسند؛ اما تاثیر کمی ندارند. بسیاری از افراد کوتاه قد، بر اساس یک تصور اشتباه کلاه می گذارند تا بلند تر به نظر برسند. در صورتیکه، باید بدانید با پوشیدن کلاه، اول نگاه مخاطبتان را به سمت بالا تنه خود جلب می کنید و این یعنی قد کوتاه خود را در همان وهله اول به معرض نمایش می گذارید. همچنین سعی کنید که جزئیات و تزئینات لباس شما در بخش پایینی پیراهن تان و یا بخش پایین تنه نباشد. با انتخاب پیراهن های جیب دار و کراوات های رنگ روشن، توجه مخاطب خود را به سمت قسمت های بالایی بدن جلب می کنید .

ساعت باید اندازه ی مچ دست تان باشد

شلوار مناسب افراد کوتاه قد

برای افراد قد کوتاه، شلوارهای فاق بلند انتخاب مناسب تری هستند چون پایین تنه را بلندتر نشان می دهند. بهتر است آقایانی که میان تنه بزرگتری دارند؛ شلوارهایی بپوشند که جلوشان چین های عمودی دارد نه شلوارهای ساده. از طرفی این را هم در نظر بگیرید که اگر این چین ها خیلی بزرگ باشند؛ پاها کوتاه تر نمایان می شود پس شلوارهایی را انتخاب کنید که چین های باریک تری دارند.

شلوار فاق بلند، شلواری مناسب برای آقایان قد کوتاه

کمری شلوار را روی خط کمر قرار دهید

افراد قد کوتاه باید شلوار خود را بر روی خط کمر نگه دارند تا قدشان بلند تر به نظر برسد. اگر شلوار را پایین تر از خط کمربند قرار دهید؛ پاهای شما کوتاه تر جلوه می کند. همچنین نباید از کمربندهای بزرگ استفاده کنید. اگر ضرورتی برای بستن کمربند ندارید؛ بهتر است کمربند نبندید.

کمری شلوار را روی خط کمر قرار دهید

پیراهن آستین کوتاه و یا شلوارک نپوشید

پوشیدن لباس هایی مثل پیراهن آستین کوتاه و یا شلوارک، توجه افراد را به سمت اندام کوتاه شما جلب میکند و به همین دلیل قدتان کوتاه تر دیده می شود. هرچند این لباس ها توجه ها را به سمت شما جلب می کند؛ اما پوشیدن برخی آیتم ها در روزهای گرم تابستان ضروری است .