کفش از مهم ترین آیتم های استایل آقایان است. مخصوصاً وقتی که قرار است برای یک قرار کاری مهم یا یک مراسم خانوادگی خاص آماده شوید و استایلی را برای آن انتخاب کنید؛ انتخاب کفشی که قصد دارید بپوشید خیلی مهم است و باید کاملاً مناسب باشد. در این باره لازم است که به یاد داشته باشید هماهنگی کفش رسمی با کمربند از اهمیت زیادی برخوردار است. درواقع، اگر می خواهید یک استایل رسمی داشته باشید؛ باید یک کفش رسمی مناسب با آن انتخاب کنید، وگرنه پوششی ناهماهنگ و نامتناسب خواهید داشت. اگر تمایل دارید با انواع کفش های رسمی مردانه و نکات مربوط به آن آشنا شوید؛ در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب کفش رسمی مردانه 

اگرچه که ظاهر کفش مردانه هنگام انتخاب آن اهمیت زیادی دارد؛ اما بازم هم نمیتوان نسبت به راحتی کفش غافل بود و می بایستی کفشی را بخرید که پاها در آن راحت است. بنابراین، انتخاب کفشی با کفی طبی، گزینه بهتری خواهد بود چون به کمر و پاهایتان آسیب نمی رساند. درنتیجه، اندازه‌ ی کفش مهم است و هرگز نباید یک کفش تنگ یا گشاد انتخاب کنید چون کفش چه تنگ باشد، چه گشاد؛ پاها را اذیت میکند.

بهتر است مدل کفش را با توجه به مدل شلوارتان انتخاب کنید. برای مثال انتخاب یک کفش مجلسی مردانه از جنس چرم، برای یک شلوار رسمی پارچه‌ ای مناسب تر خواهد بود. در فصل هایی سردی مثل زمستان پیشنهاد میکنیم از نیم‌ بوت‌های چرم رسمی استفاده کنید. همچنین برای استایل های نیمه ‌رسمی، انخاب یک کفش کالج مشکی یا عسلی گزینه ی مناسب تری خواهد بود. البته باید دقت کنید که رنگ کفش متناسب با رنگ بقیه ی آیتم ‌هایی باشد که به کار برده‌ اید.‎

شاید با خود بگویید که این روزها اغلب آقایان لباس رسمی نمی‌ پوشند؛ پس درنتیجه نیازی هم به کفش رسمی مردانه نخواهند داشت. اما باید توجه داشته باشید که آقایان چه بخواهند و چه نخواهند؛ بالاخره روزی خواهد رسید که حداقل به یک جفت کفش رسمی مردانه نیازخواهند داشت؛ همانطور که هر مردی به یک دست کت و شلوار رسمی نیاز دارد. در ادامه ما  7 مدل کفش رسمی مردانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- کفش رسمی مردانه بروگ

بهتر است کفش بروگ را همراه با شلوارهای پارچه ‌ای و یا کتان بپوشید. دو رنگ قهوه ‌ای روشن و مشکی برای این مدل کفش ها بسیار کاربردی هستند. این کفش ها که زادگاهی اسکاتلندی دارند، از قدیمی ‌ترین مدل های کفش‌های کلاسیک دنیا به شمار می روند. از روی سوراخ ‌های تزئینی ای که روی نوک کفش وجود دارند، می ‌توانید کفش بروگ را شناسایی کنید. جزئیات زیادی در مورد کفش های بروگ وجود دارد که آن را از مدل‌ های مشابه خود متمایز میکند. از جمله ی این تفاوت ها میتوان به فاصله ی بسته شده ی بندها روی کفش، پرچ ‌کاری‌ های کلاسیک، دوخت روی کفش و همچنین پاشنه آن اشاره کرد که در کمتر کفش کلاسیکی به چشم می خورد.

کفش رسمی مردانه بروگ

۲- کفش رسمی مردانه آکسفورد

اگر شخصیت جیمز باند را دنبال کرده باشید، حتما به یاد می آورید که او همیشه با کت و شلوارهای گران قیمت خود یک جفت کفش آکسفورد می ‌پوشید. کفش آکسفورد را به هر مردی پیشنهاد میکنیم و توصیه میکنیم هر مردی یک جفت از این کفش را بخرد. سالیان درازی است که کفش آکسفورد روی ویترین مغازه‌ها جا خشک کرده است و هنوز از مد نیافتاده است و تا مدت‌های زیادی هم از مد نخواهد افتاد. اگر می خواهید کفشی بخرید که تا مدت زیادی بتوانید آن‌ را بپوشید؛ پیشنهاد میکنیم روی خرید یک جفت کفش آکسفورد کلاسیک مشکی سرمایه ‌گذاری کنید. این کفش را می ‌توانید برای مراسم های عروسی، جلسات اداری و یا استایل کلاسیک بپوشید.

کفش رسمی مردانه آکسفورد

۳- کفش رسمی مردانه مانک استرپ

با آنکه این روزها خیلی این مدل از کفش های مردانه مد نیستند؛ اما باز هم طرفداران خاص خودشان را دارند. کفش مانک استرپ از آن قبیل کفش‌های مردانه ‌ای است که به جای بند، سگک دارد. بنابراین چیزی که این مدل از کفش های مردانه از مدل های دیگر متمایز می سازد، همین سگک آن است. معمولاً کفش های مانک استرپ‎ها یک یا دو سگک دارند.

۴- کفش رسمی مردانه پنی لوفر

کفش های لوفر را میتوان یک سبک از کفش های کالج دانست که بیشتر برای روزهای گرم سال مناسب است. این کفش در ایران به نام کالج هم معروف می باشد. جالب است بدانید، کسانی که کفش لوفر را می ‌دوختند؛ خود تصور نمی ‌کردند که این کفش ها را بتوان با کت و شلوار پوشید و روزی برسد که افراد آن را با کت و شلوار ست کنند.

کفش رسمی مردانه پنی لوفر

۵- کفش رسمی مردانه بوت چوکا

معمولاً این مدل کفش‌ها، از جنس جیر هستند و همانطور که از اسمش هم پیداست برای استفاده در روزهای سرد پاییز و زمستان مناسبند. بوت های چوکا، یک تلفیق زیبا از بوت و کفش های بندی می باشند. به همین دلیل هم کسانی که بوت دوست دارند و هم طرفداران کفش های بندی از علاقه‌ مندان این مدل کفش خواهند بود. همان ‌طور که می‌ دانید بوت ها برای استایل کژوال مناسب تر هستند تا برای استایل کلاسیک. با این حال باز هم جای نگرانی نیست و برای مثال اگر محل کارتان آنچنان هم کلاسیک نیست؛ می توانید در آن از این کفش استفاده کنید و آن را به همراه شلوار جین بپوشید. ترکیب شلوار جین با بوت چوکا بسیار مناسب است. انتخاب قهوه‌ای سوخته یا عسلی می‌ تواند بهترین رنگ برای این بوت ها باشد.

image5 7

۶- کفش رسمی مردانه بوت چلسی

بوت چلسی مردانه را به کسانی پیشنهاد میکنیم که قصد دارند در زمستان هم ظاهر رسمی خود را حفظ کنند. این بوت‌ها در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند و این ممکن است که کار انتخاب را برای شما سخت کند. اگر دوست دارید که یک بوت چلسی را همراه با کت و شلوار به تن کنید؛ رنگ مشکی برای شما بهترین انتخاب است. از طرفی اگر دوست دارید که آن را به همراه جین بپوشید؛ رنگ قهوه ‌ای روشن انتخاب مناسب تری خواهد بود. لبه ی کش ‌دار این بوت از ویژگی های اصلی آن است.

کفش رسمی مردانه بوت چلسی

۷- کفش رسمی مردانه دربی

کفش رسمی مردانه دربی با شلوار کتان همخوانی بیشتری دارد. کفش دربی، به خوبی با استایل های کلاسیک و کژوال ترکیب می ‌شود. دوخت هلالی شکل روی این مدل کفش از مشخصه ها و ویژگی های اصلی آن است که نمادی برای اصالت کفش حساب می‌ شود. قهوه ‌ای تیره و رگه ‌دار، از زیباترین رنگ ها برای کفش دربی است.

کفش رسمی مردانه دربی