آیا قصد پیراهن مردانه شیک را دارید؟ برای آنکه یک لباس کاملاً برای شما متناسب باشد و اصطلاحاً به تن شما بنشیند، باید به موارد بسیاری توجه کنید. با رعایت این اصول، شیک پوش در انظار ظاهر خواهید شد و افراد شما را یک فرد نکته سنج بر خواهند شمارد. این نکات هر چند ریز و جزئی ولی باز هم تاثیر فراوانی بر ظاهر شما می گذارند. شاید بگویید باطن مهم است و ظاهر اهمیتی ندارد. اما باید بگوییم که چندان هم نباید مطمئن بود چون ظاهر فرد می توانند، مانند آینه بازتابی از باطن و طرز فکر او باشد. بنابراین، می بایستی به نکات ظریف هم توجه و آن ها را رعایت کرد. اگر شما هم دوست دارید که یک انتخاب خوب و اصولی داشته باشید ولی نمی دانید چگونه، حتما در ادامه با همراه باشید و این مقاله را تا انتها بخوانید.

 1. آستین پیراهن

آستین پیراهن باید کاملاً برای شما اندازه باشد. یکی از نشانه های اندازه بودن آستین این است که قسمت بازو، زیر بغل و سینه پیراهن دقیقا اندازه باشد. اگر هنگام پرو پیراهن در قسمت آستین احساس جمع شدگی پیراهن کردید، یعنی پیراهن از شما بزرگ می باشد و بهتر است که از خرید این لباس صرف نظر کنید.

 1. کمر پیراهن

کمر پیراهن مردانه باید از قسمت زیر سینه تا به پایین تنگ تر شود که این موضوع باعث می شود، شما تیپ و استایلی جذاب داشته باشید. بنابراین، بهتر است پیراهنی را بخرید که در قسمت کمر تنگ تر می شود؛ اما حواستان باشد که این تنگ بودن نباید به حدی باشد که هنگام پوشیدن پیراهن احساس ناخوشایندی داشته باشید و پیراهن در تنتان راحت نباشد.

از پوشیدن لباس های خیلی تنگ خودداری کنید

 1. سایز مناسب پیراهن

اکثر آقایان، پیراهن هایی را می پوشند که اندازه تن شان نیست. اگر شما هم پیراهنی را برای خود انتخاب کرده اید، اما سایز آن کاملاً مناسب نیست، از خرید آن صرف نظر کنید. در عوض، پیراهنی را برای خرید انتخاب کنید که دقیقا اندازه تنتان است. با پوشیدن پیراهنی با این ویژگی ها ظاهری جذاب تر و خوش استایل تر خواهید داشت.

با پوشیدن  لباس سایز مناسب خوش تیپ خواهید بود

 1. سرشانه پیراهن

معمولاً سرشانه پیراهن های مردانه به شکلی دوخته می شود که مناسب افراد مختلف با سایزهای متفاوت است. بنابراین، هنگام خرید پیراهن، لباسی را انتخاب کنید که سایز سرشانه هایش برای شما مناسب است.

هنگام خرید پیراهن، به سرشانه ها دقت کنید

 1. بلندی پیراهن

بلندی و قد پیراهن های مردانه را می توانید به دو شکل اندازه بگیرد که به این قرار است :

 • اگر پیراهن را از شلوارتان بیرون می گذارید، اندازه پیراهن باید به حدی باشد که بلندی آن تا قسمت جیب های شلوار شما باشد.
 • اگر هم پیراهن را درون شلوارتان می گذارید، دست هایتان را به بالا دراز کنید، اگر پیراهن تان از شلوار بیرون آمد، این یعنی اینکه پیراهن اندازه شما نیست و برای شما کوتاه می باشد که در این صورت باید به سراغ لباس های بلندتر بروید.

به بلندی پیراهن هم باید توجه شود

 1. جنس پیراهن

پیراهن های مردانه ایی که پارچه هایی با جنس های پنبه ای، نخی، ابریشمی و الیاف مصنوعی دارند، مناسب خواهند بود. شاید جالب باشد که بدانید، پیراهن هایی با اجناس پنبه ای و نخی تن خورهای خوبی دارند و راحت و آسان شسته می شوند. پیراهن های ابریشمی هم البته تن خور عالی دارند که بسیار لوکس بوده و از نظر قیمت هم، قیمت گران تری دارند.

حتما بخوانید...
راهنمای انتخاب بهترین پالتوی مردانه

پیراهنی را بخرید که از جنس خوب و باکیفیت باشد

 1. رنگ پیراهن

بهتر است رنگ پیراهن را با توجه به رنگ پوست و مو، چشم و یا فرم اندام و دیگر ویژگی های ظاهری تان انتخاب کنید. پیراهن سفید از جمله رایج ترین پیراهن ها هستند چون این رنگ به آسانی با هر نوع استایلی هماهنگ می شوند. همچنین، سفید همیشه روی بورس است و هیچوقت از مد نمی افتد. علاوه بر سفید، دیگر رنگ ها خنثی مثل مشکی یا طوسی هم انتخاب های مناسبی هستند چون راحت با دیگر آیتم ها ست می شوند. از دیگر راه های پیشنهادی برای انتخاب رنگ پیراهن، این است که پیراهنی، با تناژ رنگی روشن تر از شلوارتان را انتخاب کنید تا با آیتم های دیگر استایل تان هماهنگی داشته باشد.

آقایان هنگام خرید پیراهن به چه مواردی باید توجه کنند؟

 1. تناسب اندام

یکی از مواردی که به خوش تیپی و خوش استایلی شما کمک می کند، تناسب اندام است. آقایانی که از اندام خوبی برخوردار هستند، هر پیراهنی هم که تن کنند، استایل خوبی را برای خود رقم خواهند زد. همچنین، شما می بایستی پیراهنی را بخرید و بپوشید که با فرم اندام شما مطابقت بیشتری دارد و شما به هنگام پوشیدن آن احساس آزادی عمل و راحتی خواهید داشت.

 1. طرح پیراهن مردانه

پیراهن های مردانه، در مدل های مختلفی، در بازار وجود دارند؛ از پیراهن های مردانه ساده و بدون طرح گرفته تا پیراهن های طرح دار. انتخاب هر یک از این مدل ها به شما، سلیقه شخصی و سبک پوشش تان بستگی دارد. از این بابت، باید توجه داشت که پیراهن ساده مردانه را می توان به راحتی با دیگر لباس ها و اکسسوری ها ست کرد. از طرفی، اگر قصد دارید که استایلی خاص و به روز داشته باشید، بهتر است در پوشش خود، از پیراهن طرح دار استفاده کنید.

انتخاب طرح پیراهن بسته به سلیقه شماست

 1. پیراهن آستین دارو آستین کوتاه

یکی دیگر از تنوع های موجود در انتخاب پیراهن های مردانه، انتخاب بین پیراهن های آستین کوتاه و آستین بلند است. پر واضح است که در روزهای گرم سال، پیراهن های آستین کوتاه، انتخاب مناسب تری برای پوشیدن می باشند. همچنین، در صورت تمایل، با این مدل پیراهن ها می توانید استایلی اسپرت و شیک داشته باشید. از طرف دیگر، پیراهن های آستین بلند، استایلی مجلسی و رسمی تر دارند. به علاوه که این مدل پیراهن ها را می توانید در مکان های مختلف استفاده کنید.

با توجه به موقعیت تصمیم بگیرید که پیراهن آستین کوتاه بپوشید یا آستین بلند

 1. پیراهن اسپرتو رسمی

همانطور که می دانید، پیراهن های مردانه در انواع پیراهن های مجلسی و اسپرت دوخته می شوند. یکی از ملزومات آقایان خوش پوش این است که یکی از این دو طرح پیراهن را در کمد لباس خود داشته باشد. از پیراهن های اسپرت برای داشتن یک استایل امروزی و اسپرت استفاده می شود و پیراهن های رسمی هم برای حضور یافتن در مهمانی های رسمی و اداره ها مناسب می باشند.

با توجه به شرایط، سبک پیراهن خود را انتخاب کنید؛ رسمی یا غیررسمی

 

این مطلب درباره خرید

پیراهن مردانه شیک

نوشته شده است ،امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.