آیا میدانید کفش لوفر چیست؟

هنگامی که صحبت از خوشتیپی آقایان می شود، آن ها به دنبال بهترین گزینه ها می باشد. حتی برخی به دنبال خرید از برندهای مختلف با قیمت‌های گزاف می باشند. بهتر است این را بدانید که مهمتر از قیمت و خرید کالاهای لوکس و گران قیمت؛ این است که بدانیم چگونه هر لباسی را باید ست کرد و اینکه هر لباس را با چه کفشی باید پوشید. همچنین، هماهنگی رنگ ها و مدل های آیتم ها هم از نکات بسیار مهم در خوشتیپی آقایان میباشد . کفش ها، انواع مختلفی دارند و یکی از این کفش ها کفش لوفر می باشد. کفش لوفر که این روزها طرفداران بسیار زیادی بین آقایان پیدا کرده از معدود کفش هایی است که حالت اسپرت دارد. این یعنی زنانه و مردانه ندارد و از یک مدل هم خانم ‌ها می ‌توانند استفاده کنند و هم آقایان. اگر علاقه مند به دانستن روش های خلق استایل با کفش لوفر و انواع آن هستید، در ادامه مقاله، همراه ما باشید.

تاریخچه کفش لوفر

روایات مختلفی در مورد نحوه تولید اولین کفش لوفر وجود دارد؛ اما مستند ترین آن این گونه است  که اسمیث، کفاش لندنی، شروع به تولید کفش هایی راحتی برای محیط خانه کرد. این کفش ها، به مرور مورد استقبال مردم قرار گرفتند و تغییر شکل دادند. در نتیجه، برای خارج از منزل نیز استفاده شدند . به تدریج، جنس و طرح کفش ها  تغییر پیدا کردند و بدین خاطر کفش های متعددی، برای مدل لوفر داریم . زمانی که کفش های لوفر وارد آمریکا شدند، این موضوع، باعث شهرت جهانی آن ها شد.

کفش لوفر از جمله کفش های پر کاربردی است که خانم ها و آقایان می توانند از آن استفاده کنند

کفش های لوفر، با توجه به طرح، به انواع مختلفی تقسیم  بندی می شوند . از جمله، لوفر پنی ، لوفر منگوله‌ دار، لوفر سبک گوچی، لوفر سبک سبدی، لوفر سبک بلژیکی و لوفر بیف رول. در ادامه، به توضیح مختصری درباره هر کدام از کفش های لوفر خواهیم پرداخت.

۱-لوفر پنی

G.H.BASS در همان اوایل که لوفر اختراع شده بود، این مدل را تولید کرد. این کفش‌ها، بعدها توسط دانشجویان لیگ آی وی در دهه ۱۹۵۰ ، بسیار معروف شد. این کفش دارای یک تکه از جنس خود کفش به شکل لوزی است که روی کفش قرار می گیرد. افراد معروف انگلیسی از این کفش به وفور استفاده می کردند. این کفش، از جنس چرم یا نوت بوک می باشد و مهمولا در رنگ بندی های طبیعی مثل قهوه ای یا طیف آن یا مشکی دیده می شود. این نوع کفش، از بهترین ها برای استایل مینیمال می باشد و با انواع شلوارهای جین یا کتان می‌توان آن را ست کرد. بهتر است هنگام استفاده از کفش‌های لوفر از جوراب کالج استفاده کنید.

لوفر پنی بهترین نوع لوفر برای استایل مینیمال می باشد

۲-لوفر تاسل

لوفر تاسل یا منگوله دار،  در سال ۱۹۵۰ طراحی شد که مورد استقبال قشر دانشجو قرار گرفت. بعدها توسط مشاغل دیگر نیز پذیرفته شد و خیلی زود به تمام کشورهای دنیا به عنوان کفشی سبک و راحت منتقل شد. این مدل لوفر برای ست کردن با کت و شلوار و داشتن یک استایل نیمه رسمی شیک، بسیار مناسب به نظر می رسند.

۳-لوفر گوچی

تا اوایل دهه ۵۰ از کفش لوفر در اروپا به عنوان کفش راحتی و کژوال استفاده می کردند. اما بعد از این زمان، گوچی یک نمونه کفش لوفر اختصاصی، با یک سگک فلزی طلایی روی  آن طراحی کرد و خیلی زود این کفش تبدیل به یک کفش مناسب برای استایل های رسمی و نیمه رسمی بین اروپاییان شد. این مدل کفش امروزه، از رسمی ترین مدل های لوفر به حساب می آید. لوفر گوچی مشکی و قهوه ای بسیار معروف هستند که با کت و شلوار می توان ست کرد .اما اگر می خواهید با شلوار کتان با جین آن را استایل کنید،  بهتر است سراغ جنس جیر یا نبوک آن بروید. این مدل کفش مورد علاقه ملکه انگلیس نیز می باشد.

حتما بخوانید...
چگونه تیپ اسپرت و شیک داشته باشیم؟

لوفر گوچی جز رسمی ترین انواع لوفر به شمار می رود

۴-لوفر بلژیکی

هنری بندل در سال ۱۹۵۰ ، کفش لوفر بلژیکی را طراحی کرد. لوفر بلژیکی دارای یک پاپیون بسیار کوچک روی کفش از جنس خود کفش می باشد. نوک این کفش نسبت به سایر مدل های لوفر کشیده تر می باشد و در رنگ ها و جنس های مختلف تولید می گردد. این نوع کفش ظرافت زیادی دارد و در رنگ های غیرمعمول نیز تولید می گردد.

۵-لوفر بیف رول

لوفر بیف رول در واقع نسل جدید همان لوفر پنی می باشد. در کنار زبانه کفش قسمتی از جنس خود کفش بصورت لایه رول شده وجود دارد. این نوع لوفر، بیشتر برای ست کردن با کت و شلوار و در رنگ بندی تیره وجود دارد.

کفش لوفر،  اغلب در جنس های چرم و یا نبوک تولید می گردند

۶-لوفر اورلند

این لوفر در سال ۱۹۳۰ ، توسط یک طراح نروژی با الهام گرفتن از کفش ماهیگیران طراحی گردید. این مدل لوفر، بیشتر در جنس چرم و رنگ های طبیعی تولید می گردد و برای ست کردن با جین یا کت و شلوار گزینه مناسبی به شمار می رود.

۷-لوفر سبک سبدی

لوفر سبدی که به آن woven نیز گفته می شود. تفاوتش با دیگر لوفرها تنها در جنس رویه آن می باشد که به شکل بافته شده  وسبد مانند از جنس چرم است و بیشتر در استایل های غیررسمی استفاده می شود.

از کفش لوفر بیشتر در استایل های غیررسمی استفاده می شود

جنس و رنگ کفش های لوفر

اگر به دنبال کفشی هستید که با اکثر استایل های شما هماهنگ باشد و نیاز به خرید کفش های متعدد نداشته باشید، کفش لوفر مناسب ترین گزینه است. کفش های لوفر در انواع جنس های چرم، نبوک، جیر تولید می گردند، و به علت راحتی در استفاده مورد علاقه طیف وسیعی از افراد قرار دارد. این کفش ها بیشتر در رنگ های طبعی طیف قهوه ای، مشکی یا سورمه ای و سایر رنگ ها تولید می گردند. رنگ مشکی، رسمی ترین رنگ برای کفش های لوفر به شمار می رود . کفشس های طیف رنگ های قهوه ای را می توان با رنگ های زیادی از لباس ها هماهنگ کرد.

پر طرفدارترین رنگ در کفش لوفر طیف رنگ قهوه ای می باشد